Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-04-25 20:36:48

Perotin
Člen/ka

Několik dotazů ke startu podnikání

Zdravím,

měl bych několik dotazů z živnosti. Chystám se mixovat již hotové produkty (oleje, esence jiných výrobců) do různých směsí, eventuálně je tepelně upravovat do různých olejů na vousy, vosky a balzámy; a dále prodávat přes internet, tzn. budu mít e-shop/web, případně budu na nějakém portálu (facebook, fler,...), poté budu rozesílat zboží poštou. Vše jako vedlejší činnost OSVČ. Zajímá mě:
1) mám si pro tuto činnost nechat vystavit živnostenský list k číslu 17. Výroba chemických látek, vláken a přípravků a kosmetických prostředků? je potřeba registrovat něco dalšího?
2) bydlím v podnájmu (bez trvalého bydl.). Trvalé bydliště mám jinde. Obojí je od sebe vzdáleno 66km a na trvalé adrese jsem jen 2x do měsíce. Jak vyřešit při registraci místo podnikání/sídlo firmy/provozovnu? Vzhledem k tomu, že podnájem mám jako obytný prostor, ale zároveň by mohlo sloužit jako sídlo, kde budu vyrábět a odkud budu podnikání "řídit", nepřijde mi logické uvádět provozovnu vůbec, pouze sídlo firmy - nicméně ta je tu asi jen k zasílání korespondence? Tzn. vyplatilo by se uvádět spíš adresu trvalého bydliště? Tam se ale nebudu zdržovat. Nebo můžu uvést tedy podnájem po předložení podnájemní smlouvy? Je potřeba souhlas majitele? Co je dále potřeba doložit, pokud se rozhodnu pro tu či onu variantu? Jak by se dala situace šikovně vyřešit? :)
3) je potřeba výrobky nějak registrovat co se týče ČR/EU?

Děkuji za odpovědi.

Offline

 

#2 2016-04-25 20:40:58

Perotin
Člen/ka

Re: Několik dotazů ke startu podnikání

Ještě bych doplnil - pro začátek bych se zaměřil na distribuci v jednom městě, tzn. byl by možný osobní odběr, případně odběr v zásilkovnách. Rozesílání poštou po ČR bych dělal až později.

Offline

 

#3 2016-05-10 15:09:15

Wendy00
Člen/ka

Re: Několik dotazů ke startu podnikání

Dobrý den, žádám o radu. Otevřela jsem si obchod s dárkovým zbožím. Zařídila si živnostenský list. Živnost mám zatím jako vedlejší činnost při zaměstnání. Výdělky jsou menší než plat v zaměstnání. Chtěla bych si sama vézt účetnictví, ale nevím jak začít.Nechci si platit účetní ani kupovat drahý program.Děkuji za radu

Offline

 

#4 2016-05-11 09:59:17

janavk
Administrátorka

Re: Několik dotazů ke startu podnikání

Daňová evidence je zcela jednoduchá, viz http://jakpodnikat.cz/danova-evidence.php

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB