Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2016-04-17 17:14:09

Andrej
Člen/ka

Reklama na Facebooku - prosím o radu

Dobrý deň,

zaplatil som si reklamu na Facebooku a až teraz som zistil, že som sa zaplietol s daňami. Mám otázku, že keď som Slovák (bez živnosti) s trvalým pobytom na Slovensku a momentálne študujem v ČR, môžem sa zaregistrovať ako identifikovaná osoba aj v ČR alebo musím na Slovensku?

Poprípade nemôžem to nechať tak? Na FB som vyplnil len meno a miesto podnikania, nezadával som žiadne DIČ, keďže žiadne ani nemám. Môže to FÚ nejakým spôsobom zistiť len podľa týchto údajov? A jednu faktúru som už zaplatil.

Ďakujem za odpoveď,

Andrej

Offline

 

#2 2016-04-18 17:06:20

Zdena
Moderátorka

Re: Reklama na Facebooku - prosím o radu

Jestliže jste uvedl, že kupujete reklamu pro obchodní účely a vyplnil jste jako místo podnikání Slovensko, tak byste se měl registrovat na Slovensku.

Nevím, zda to může FÚ zjistit. Poskytovatel služby (předpokládám, že máte fakturu z Irska) podává souhrnné hlášení, které by mělo putovat do státu příjemce služby, který si ověří, zda příjemce přiznal daň. Souhrnné hlášení, vyplněné v ČR, nelze bez DIČ odběratele odeslat.

Offline

 

#3 2016-04-18 19:02:32

janavk
Administrátorka

Re: Reklama na Facebooku - prosím o radu

Reklama na Facebooku v Česku viz http://www.jakpodnikat.cz/adwords-dph.php

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB