Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-04-03 17:46:57

human
Člen/ka

DPP a sleva na studenta

Dobrý den,


jsem student VŠ a nyní chci podepsat DPP jako brigádu ke škole.


Otázka je ohledně PROHLÁŠENÍ - zda-li mám zaškrtnout uplatnění slevy na dani na poplatníka ? Asi nemám nárok ne? Jen se chci ujistit. Člověku co mi rozumně odpoví posílám pivo na účet.


Tento rok jsem prodal zděděný byt po otci se ziskem 200.000Kč ze které jsem povinen zaplatit 15% daň ze zisku (tedy 30.000Kč)

Na těchto 30.000Kč mám slevu na poplatníka 24.840Kč + sleva na studenta 4020Kč = celkem bych měl odvést státu v daňovém přiznání pouze 1 140Kč.




Děkuji. Petr

Offline

 

#2 2016-04-03 22:52:06

Zdena
Moderátorka

Re: DPP a sleva na studenta

Základní slevu zaškrtněte, mají na ni nárok všichni poplatníci.

Jste si jistý, že musíte zaplatit daň z prodeje bytu? Celková doba, kdy byt vlastnil otec a posléze vy, je kratší, než 5 let?
Pokud budete danit prodej bytu, tak při výpočtu daně připočítejte ještě příjmy z brigád.

Offline

 

#3 2016-04-05 08:55:06

janavk
Administrátorka

Re: DPP a sleva na studenta

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB