Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-03-31 08:49:41

majahra
Člen/ka

Finanční leasing 54/60 měsíců, princip operativního leasingu

Dobrý den,
kupujeme nákladní automobil - cca 1,5 mil. Kč, vedeme DE.
Chceme zvolit finanční leasing s odkupem - nabídli nám na 54 měsíců a na 60 měsíců. Minimální doba leasingu má trvat jako minimální doba odepisování, u této skupiny se může snížit o 6 měsíců, což chápu.
Jak je to ale s daňovými náklady při 54 měs.? Celkovou hodnotu leasingu podělím 54 a pak násobím počtem měsíců nájmu v konkrétním roce? Nebo musím dělit 60?

Další věc, která mě zarazila - Nejmenovaná společnost nám nabídla operativní leasing na totéž auto. V nájmu bychom ho měli na 3 roky a pak by nám ho odprodala za cenu pod 40 tis. Kč. Je to vůbec možné? Auto ještě nebude odepsané, s takovou cenou si ho odepisovat nebudeme muset ani my. Celá hodnota automobilu by tímto byla v nákladech už po 3 letech, což se mi zdá podivné. Můžete mi někdo vysvětlit, jak toto funguje? Celé mi to "smrdí"... Děkuji

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB