Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-02-19 20:04:15

Míla10
Člen/ka

Zaplacená pohledávka stále vedená jako nezaplacená

Dobrý den,
prosím o radu. Zjistila jsem, že v DE je vedena pohledávka ve výši 78.000,- Kč jako nezaplacená. Majitel mně ale informoval, že byla zaplacena. Jedná se o pohledávku z roku 2009 a prý byla zaplacena v prosinci 2009 hotově. Tato platba ale jako příjem vůbec neproběhla. Můžete mně někdo poradit, co s tím mám dělat ?
Děkuji za odpověď. Míla

Offline

 

#2 2016-03-25 17:34:46

ema1
Člen/ka

Re: Zaplacená pohledávka stále vedená jako nezaplacená

A máte doklad o zaplacení? Pokud ano - tak je to asi na dodatečné DP, pokud ho nemáte, tak jde stále o pohledávku. Pokud by platba proběhla, měla by se objevit jako příjem do pokladny /ale zase na základě nějakého příjmového dokladu/. Takovou částku by měl podnikatel účetní nahlásit. Pokud doklad není a odběratel dle majitele zaplatil, tak si vyžádejte  opis dokladu. Pokud ho nedostanete, zůstane částka nadále v pohledávkách a majitel ji zdaní při ukončení nebo přerušení podnikání.

Offline

 

#3 2016-03-27 18:27:57

Zdena
Moderátorka

Re: Zaplacená pohledávka stále vedená jako nezaplacená

Podali jste dodatečné přiznání za rok 2009? Měli jste daňovou kontrolu na rok 2009? Měli jste nějaký leasing? Pokud ne, tak bych pohledávku vyřadila z evidence s poznámkou, že byla uhrazena v roce 2009. Chtělo by to sehnat potvrzení, že pohledávka byla opravdu uhrazena. Pokud jste si něčím neprodloužili lhůtu pro doměření daně, tak už Vám nepřiznaný příjem roku 2009 nedoměří.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB