Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-03-14 21:25:27

jackhosi
Člen/ka

řemeslná živnost

Dobrý den, chtěl bych zacít podnikat ve stavbe a obestavbe krbu, kamna, někde jsem se docetl ze potrebuji byt vyucen v oboru nebo nekolik let praxi, je mozná jina zivnost kde jiz toto nepotrebuji a mohu vykonavat toto řemeslo ? dekuji

Offline

 

#2 2016-03-16 14:43:11

Re: řemeslná živnost

Dobrý den, ráda bych se zeptala na podnikání v pohostinství. Je to řemeslná činnost. (Paušál 80 %).
Ale ještě pracuji, v úplně jiné firmě, na hlavní pracovní poměr. Můžu si přiznat paušál jen u pohostinství a zálohovou daň mít jen u zaměstnavatele?  Děkuji Pospíšilová

Offline

 

#3 2016-03-16 16:55:00

taxi
Člen/ka

Re: řemeslná živnost

Dobrý den, ano, pohostinství je řemeslná činnost, výdaje k této činnosti uplatníte v příloze ve výši 80 % příjmů, a vznikne základ daně z podnikání,
který se sečte se základem daně z HPP, a dál už se bude počítat s jedním číslem.
Pokud máte na mysli, že daň z HPP vyúčtuje zaměstnavatel, a daň z podnikání zdaníte v přiznání, tak to asi ne...

Offline

 

#4 2016-03-17 11:45:50

Re: řemeslná živnost

Děkuji, já jen, že jsem se dočetla, že když budu mít více podnikatelských činností, tak musím použít paušál na všechny.
a nejde u jedné činnosti použít paušál  a ostatní účtovat např. v podvojném účetnictví. Špatně jsem se vyjádřila.

Offline

 

#5 2016-03-17 15:51:21

taxi
Člen/ka

Re: řemeslná živnost

Ano, musíte se rozhodnout při více činnostech podléhajících při výdajích procentem z příjmů různým sazbám, buď budete uplatňovat u všech činností skutečné výdaje, nebo u všech činností výdaje procentem.

Offline

 

#6 2016-03-18 09:22:58

janavk
Administrátorka

Re: řemeslná živnost

Výdaje procentem z příjmů podrobně viz http://jakpodnikat.cz/pausalni-vydaje-procentem.php
Je tam uvedena i situace při různých druzích příjmů.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB