Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-03-10 09:31:23

Olga
Člen/ka

Sleva na poplatníka a ukončení živnosti

Dobrý den Zdeno,
dne 9.9.2015 jsem ukončila živnost a od následujícího dne jsem ve starobním důchodu a již nepracuji. Můžu si uplatnit základní slevu na poplatníka ve výši 24 840,- Kč, tj. za celý rok? Nebo jenom základní slevu za 9 měsíců a zbytek do konce roku si již uplatnit nemohu? Pokud bych si mohla uplatnit slevu za celý kalendářní rok, tak musím přiložit k přiznání k dani i prohlášení, že jsem od 10. 9. - 31. 12. 2015 nepracovala?
Moc děkuji za odpověď
Olga

Offline

 

#2 2016-03-10 09:39:11

taxi
Člen/ka

Re: Sleva na poplatníka a ukončení živnosti

Dobrý den, paní Olgo, můžete si uplatnit nárok na slevu na dani ve výši Kč 24.840,-, přílohu-čestné prohlášení, že jste v důchodu, bych pro jistotu přiložila, tím nic nezkazíte, a FU bude mít jasno. Užijte si důchod, a omlouvám se, nejsem paní Zdena, snad můj příspěvek do diskuse pomůže...

Offline

 

#3 2016-03-10 10:30:11

Olga
Člen/ka

Re: Sleva na poplatníka a ukončení živnosti

Moc děkuji za rychlou odpověď. Většinou tady odpovídá paní Zdena, tak jsem ji tak oslovila. Ale ještě jednou děkuji a přeji hezký den. Olga

Offline

 

#4 2016-03-11 07:56:27

janavk
Administrátorka

Re: Sleva na poplatníka a ukončení živnosti

Základní sleva daně na poplatníka podrobně viz http://jakpodnikat.cz/sleva-na-dani-poplatnika.php

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB