Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-02-12 17:18:29

Dagmar80
Člen/ka

potvrzení o zdan.příjmech a daňový bonus na dítě

Prosím o radu. vytiskla jsem zaměstnanci z programu potvrzení za rok 2015 a nevím, zda je to správně. na ř.16 kde se uvádějí děti má dceru uvedenou za celý rok, tedy od 1.1. -31.12. ale zaměstnanec bonus uplatňoval jen do srpna, od září mu dcera ukončila studium a začala pracovat. Vše jsem zadala i do programu k tomu zam-ci v ten daný měsíc, kdy ke změně došlo, od toho září už pak byla tedy srážena zál.daň a bonus samozřejmě žádný.
V tomto potvrzení se neobjeví, do kdy opravdu uplatňoval slevu?
Vždy mu zpracovávám i DP, jsme taková malá firmička a teď nevím, kolik mu tedy v DP napsat u dítěte měsíců při uplatňování slevy? Dle skutečnosti? tedy jen 8? Nebo celou částku 13 404 Kč za 12 měsíců?
Jsem z toho zmatená.
Dosud uplatňoval vše celý rok, tak jsem neřešila a letos zlom a nevím, jak postupovat.
Děkuji za radu.

Offline

 

#2 2016-02-12 17:21:13

taxi
Člen/ka

Re: potvrzení o zdan.příjmech a daňový bonus na dítě

Můžete uplatnit jen 8 měsíců zvýhodnění na dítě, pravděpodobně máte v programu špatně nastaveno, upravte ve formuláři ručně.

Offline

 

#3 2016-02-12 19:38:11

Dagmar80
Člen/ka

Re: potvrzení o zdan.příjmech a daňový bonus na dítě

Takže i v potvrzení musí být konkrétní datum od 1.1. do 31.8.? Ručně tohle nespravím, takovou úpravu program neumožní. Vše přebírá z agendy zaměstnanců a tam je vše nastaveno. :-(

Offline

 

#4 2016-02-12 19:49:18

Dagmar80
Člen/ka

Re: potvrzení o zdan.příjmech a daňový bonus na dítě

Takže jsem zjistila, že i tohle se dá před tiskem upravit, jen nechápu, proč to program sám nevyhodnotí správně, když v agendě je vše korektně nastaveno a změny uloženy...

Offline

 

#5 2016-02-13 12:20:53

taxi
Člen/ka

Re: potvrzení o zdan.příjmech a daňový bonus na dítě

Program vymýšlejí a obsluhují jen lidé... a kdyby byly programy stoprocentní, nebylo by třeba účetních...

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB