Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-02-07 15:07:33

VVera
Člen/ka

Výdaj na auto

Dobrý den, mám auto v OM, používám ho i pro soukromé účely a prosím o radu. Mám povinné ručení a havarijní pojištění se spoluúčastí 10.000,- Kč. Po malé dopravní nehodě mi pojišťovna proplatila vyfakturovanou částku s tím, že jsem uhradila spoluúčast, tj. 10.000,- Kč. Mohu si poměrnou část z těchto 10.000,- dát do nákladů na auto? Děkuji moc za odpověď.

Offline

 

#2 2016-02-08 17:24:49

Zdena
Moderátorka

Re: Výdaj na auto

Pokud krátíte výdaje na platby povinného ručení a havarijního pojištění v poměru, v jakém auto používáte pro soukromé účely a pro podnikání, tak bych dala poměrnou část spoluúčasti do nákladů na auto.

Offline

 

#3 2016-02-08 17:53:20

VVera
Člen/ka

Re: Výdaj na auto

Děkuji moc. za odpověď. Přeji pěkný večer.

Offline

 

#4 2016-02-09 21:13:12

Lenka K
Člen/ka

Re: Výdaj na auto

Dobrý den,

mám auto v OM. Faktura, úvěr, TP vše je na mě. Po ukončení úvěru bylo sepsáno HAV a POV na manžela. Můžu si toto pojistné dát do nákladů, když jsou smlouvy naspané na manžela, nikoliv na mě jako OSVČ? Auto používám i pro soukromé účely, pojistné bych samozřejmě krátila.

děkuji a přeji pěkný večer

Offline

 

#5 2016-02-12 19:21:48

Lenka K
Člen/ka

Re: Výdaj na auto

Lenka K napsal(a):

Dobrý den,

mám auto v OM. Faktura, úvěr, TP vše je na mě. Po ukončení úvěru bylo sepsáno HAV a POV na manžela. Můžu si toto pojistné dát do nákladů, když jsou smlouvy naspané na manžela, nikoliv na mě jako OSVČ? Auto používám i pro soukromé účely, pojistné bych samozřejmě krátila.

děkuji a přeji pěkný večer

Ještě bych chtěla doplnit, že pojistné je i placeno z účtu manžela. V tomto případě by už asi nešlo, pokud se nepletu. Moc děkuji za radu. Pěkný večer

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB