Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-01-28 11:13:17

NovotnaKatka
Člen/ka

Povinnost podat přiznání k silniční dani

Dobrý den, prosím o radu ohledně silniční daně. Začala jsem v průběhu roku podnikat na živnostenský list a registrovala se mimo jiné k silniční dani. Nakonec vše dopadlo jinak, podnikání je v útlumu, auto jsem ani nezařadila do obchodního majetku, ani neuplatňovala výdaje (cesťáky, PHM, opravy...). Musím i tak podávat daňové přiznání k silniční dani? Pokud bych nemusela, kde je v zákoně o tom nějaká zmínka? V daňovém přiznání FO budu uplatňovat paušál 60%. Děkuji za radu.Novotná

Offline

 

#2 2016-01-28 12:34:26

jaromira
Člen/ka

Re: Povinnost podat přiznání k silniční dani

Dobrý den,

podle mě by jste Přiznání podat měla,  s tím, že nevykážete žádnou povinnost ( 2.strana bude prázdná).
Jste registrovaná k SD a FÚ neví, že jste nepoužívala žádné vozidlo.

Offline

 

#3 2016-01-28 12:44:49

NovotnaKatka
Člen/ka

Re: Povinnost podat přiznání k silniční dani

Děkuji.

Offline

 

#4 2016-01-28 15:12:13

taxi
Člen/ka

Re: Povinnost podat přiznání k silniční dani

Dobrý den, § 15 zákona o dani silniční: Daňové přiznání podává poplatník, jemuž vzniká daňová povinnost.....z toho my vychází, že když nepoužívám auto, nemusím podávat přiznání, ale chcete li mít klidné spaní, podejte prázdné přiznání... můj názor.

Offline

 

#5 2016-01-28 16:33:37

jaromira
Člen/ka

Re: Povinnost podat přiznání k silniční dani

Ano taxi, já vím, ale mám zkušenost, že tak jak píšete, jsme udělali a FÚ se ozval, že jsme neodevzdali přiznání. To samé s DAP k DPFO, nevznikla povinnost, neodevzdalo  se Přiznání a přišla výzva, tak jsme stejně psali čestné prohlášení, že .........

Tak teď čestné prohlášení automaticky v termínu pro podání DAP odevzdáme, u SD je to jednoduché vyplnit str.1 a tak odevzdat.

Offline

 

#6 2016-01-28 16:48:34

taxi
Člen/ka

Re: Povinnost podat přiznání k silniční dani

Jasně, paní Jaromíro, beru to tak... a chápu to i z pohledu FU, jak mají vědět, že se DP nepodalo, protože není důvod, nebo se nepodalo, že se na to někdo vykašlal...

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB