Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-01-14 13:01:19

Dagmar80
Člen/ka

vyúčtování daně z příjmů ze záv.činnosti - sloupečky

V loňském roce jsme měli kontrolu z FÚ, posílali jsme jim samozřejmě mimo jiné i vyúčtování za zaměstnance. Vše nám sedělo, nikdo se tehdy hned neozval, jen po podrobné kontrole až následně paní  vytkla, že špatně zapisujeme do kolonek, byť je potom výsledek dobře.
Napsala mi, jak "na to", ale z toho výkladu moc rozumná nejsem, proto prosím o ujištění, zda jsem to letos vypsala správně.

1. V případě, že jsem měla v měsíci vyplacen daňový bonus o který jsme žádali a oni jej hned v dalším měsící vrátili, tak částku, o kterou jsme FÚ žádali zadám do sloupečků:
sl.5  např. +637
sl.8            +637
sl.9          -637
sl.11         0
nic víc
a

2. další měsíce už bonus vyplácen nebyl, byla pouze povinnost daň odvést, takže tento případ jsem zapsala následně:
sl.1     např. daň 600 Kč  tedy  +600
sl.2      +600
sl.9      +600
sl.11    +600
je to tak správně?

V odddíle II. mi vše sedí, výsledek je nula.


děkuji moc za kontrolu

Offline

 

#2 2016-01-24 19:21:56

Zdena
Moderátorka

Re: vyúčtování daně z příjmů ze záv.činnosti - sloupečky

Dobrý večer, podle mého názoru je to správně. Měsíční daňové bonusy, které FÚ příští měsíc poukázal, by měly být uvedeny v části II. v řádku 5.

Offline

 

#3 2016-01-25 12:11:34

Dagmar80
Člen/ka

Re: vyúčtování daně z příjmů ze záv.činnosti - sloupečky

děkuji za ujištění a kontrolu. hezký den

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB