Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-01-19 00:14:58

mv
Člen/ka

Pronajem kancelare v rodine

Dobry den,
pred rokem jsem zacal podnikat v IT. Postupne zjistuji, ze by se mi hodila kancelar/provozovna.
Mam moznost si udelat kancelar v dome me matky, kde je nevyuzite prizemi.
Rad bych vse mel legalne spravne.
Neni mi jasnych hlavne techto nekolik bodu:
1) Staci sepsat najemni smlouvu podle nejakeho vzoru, nebo potrebuji pravnika?
2) Placeni energii - je mozne pouzit vlastni podruzny orientacni elektromer a vodomer? Je zbytecne vytvaret u CEZu dalsi odberne misto.
3) Dum je stary a potrebuje rekonstrukci. Je vyhodnejsi, aby opravy provadela matka a ja ji platil vetsi najem, nebo mi prostory pronajme za "symbolickou korunu" a opravy budu platit ja?
4) Pokud bude najem "za korunu", bude muset matka podavat danove priznani? Nechce s tim mit idealne zadne papirovani...
5) Je mozne ve smlouve osetrit moznost reklamy na fasade domu a mit zaruceny pristup na strechu kvuli antenam a jejich umisteni (internet, tv)?
6) Je vhodne smlouvu uzavrit na dobu urcitou, nebo neurcitou?
7) Je nezbytne nutne mit revize na elektrinu atd. Kdo by je mel zajistovat?

Dekuji za rady!

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB