Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Doklady
  •  » Souhrnné doklady - kontrolní hlášení

#1 2016-01-05 11:50:49

Dagmar80
Člen/ka

Souhrnné doklady - kontrolní hlášení

Prosím o radu, měsíčně máme x dokladů z nákupů PHM, abych nemusela všechny po jednom zadávat do účetního programu, doposud jsem vždy v excelu udělala souhrn všech (což je podstatně rychlejší) , kde jsem je vypsala do řádků, vytiskla, přiložila k tomu hromádku paragonů a do programu vždy už zadala jen jednou výdajovou položkou.
To by však teď dělalo asi chaos, protože celková částka je pokaždé min. nad 20tis vč. DPH (což by skočilo asi do A4 ), avšak jednotlivé zjednodušené doklady jsou samozřejmě max. do 10.tis. .....tak nevím
Jak tohle řešit?
Uvažovala jsem, že bych tyto souhrnné "listy" rozdělila třeba na třikrát, prostě aby celková částka nepřesáhla 10.tis a skočil doklad do správného oddílu KH, tedy do A5.
Bylo by to tak správně?

Offline

 

#2 2016-01-05 12:43:01

Zdena
Moderátorka

Re: Souhrnné doklady - kontrolní hlášení

Podle mého názoru bude rozdělení na několik souhrnných listů správně. Obraťte se na dodavatele svého SW s dotazem, zda v programu ošetřil i možnost zadat souhrn zjednodušených DD v celkové částce nad 10 tis. Kč tak, aby Vám doklad skočil do oddílu A.5.

Offline

 

#3 2016-01-05 21:04:08

jaromira
Člen/ka

Re: Souhrnné doklady - kontrolní hlášení

V dotazech a odpovědích na stránkách FS jsem se k výše uvedenému dočetla, že pokud částka na jednotlivých DD (paragonech) nepřekročí 10 tis.Kč, uvede se do A5 ( posuzuje se výše jednotl.dokladu, paragonu).

A ono to je logické, protože v A5 se uvádí DD do 10 000 Kč kumulovaně v 1 řádku za zdaňovací období a z KH není vidět, jestli je evidován každý
doklad zvlášť nebo souhrně, důležité je, že nepřevýšil ani jeden částku 10 000 Kč.

Offline

 

#4 2016-01-06 12:12:34

Dagmar80
Člen/ka

Re: Souhrnné doklady - kontrolní hlášení

Ano, to chápu stejně, jen je pravda, že teď musím opravdu zjistit, jak se k tomuto zachová SW, když uvedu částku např. 30.tis  a zakliknu že jde o zjednodušený daňový doklad. Co bude SW posuzovat jako prioritní, zda rozhodí do řádků v KH dle částky, nebo dle toho, co zadám já, jako uživatel, o jaký doklad jde.
Děkuji moc

Offline

 

#5 2016-01-06 16:52:22

Zdena
Moderátorka

Re: Souhrnné doklady - kontrolní hlášení

Ano, bude důležité, jak se k tomu zachová Váš účetní program. Možná budete moci někde ručně zadat, že se jedná o souhrnný doklad, který má zařadit do části A.5. bez ohledu na výši částky. Když tato možnost nebude, tak rozdělte doklady za PHM tak, aby jeden souhrnný doklad nepřekročil 10 tis. Kč.

Offline

 
  • Index
  •  » Doklady
  •  » Souhrnné doklady - kontrolní hlášení

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB