Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-01-04 15:52:21

avatavs
Člen/ka

jak zaučtovat

Prosím o radu, jak zaúčtovat v DE platbu za výrobní stroj /cca 170tis/, když byla faktura z časové a finanční tísně zaplacena z účtu mého otce./ v podstatě je to půjčka/. Existuje nějaké řešení nebo tuto položku do výdajů nedostanu.nechci abych měl problém s přípanou kontrolou tak zjištuji kde se dá jak na to.Ale zatím bez výsledku.Děkuji.

Offline

 

#2 2016-01-05 11:59:12

avatavs
Člen/ka

Re: jak zaučtovat

Opravdu mi nikdo nedokážete poradit? -:( -:(

Offline

 

#3 2016-01-05 12:42:21

Zdena
Moderátorka

Re: jak zaučtovat

Požádala bych otce o kopii výpisu z jeho účtu a úhradu faktury bych dala do pokladny. S ohledem na ustanovení § 23/3/a) bod 12. ZDP byste měli být schopni prokázat, že nemáte dluh z titulu pořízení hmotného majetku. Položku musíte dát do nedaňových výdajů, neboť daňovým výdajem budou až odpisy hmotného majetku.

Offline

 

#4 2016-01-05 13:30:42

avatavs
Člen/ka

Re: jak zaučtovat

Děkuji moc.  Kdyby Vás ještě  napadlo jiné rešení dejte mi prosím vědět.Hezký den.

Offline

 

#5 2016-01-05 13:56:57

Zdena
Moderátorka

Re: jak zaučtovat

Jiné řešení? Neevidovat v daňové evidenci úhradu a stroj vložit do obchodního majetku. Založit si kartu hmotného majetku a k ní přiložit fakturu (případně doklady o dalších vedlejších výdajích, souvisejících s pořízením, např. za dopravu a montáž), abyste měl podklad pro stanovení vstupní ceny hmotného majetku.

Offline

 

#6 2016-01-05 14:05:17

avatavs
Člen/ka

Re: jak zaučtovat

A myslíte, že by s tím nebyl problém u FÚ?

Offline

 

#7 2016-01-05 14:23:36

Zdena
Moderátorka

Re: jak zaučtovat

Nevím, zeptejte se na FÚ:-)

Offline

 

#8 2016-01-05 14:47:40

avatavs
Člen/ka

Re: jak zaučtovat

Já vím že mám hloupý otázky, ale už se kolem toho motám dlouho a mám z toho hlavu jako bojler, tak se nezlobte.

Offline

 

#9 2016-01-05 18:42:57

avatavs
Člen/ka

Re: jak zaučtovat

Ještě mě ted napadlo, kdyby si sepsala kupní smlouva mezi mnou a otcem..asi nesmysl,že?

Offline

 

#10 2016-01-05 19:29:01

JANAA
Člen/ka

Re: jak zaučtovat

To by otci vznikla povinnost příjem z kupní smlouvy zdanit.... můj názor

Offline

 

#11 2016-01-07 00:23:08

Zdena
Moderátorka

Re: jak zaučtovat

Tak sepište s tatínkem smlouvu o půjčce. Půjčka bude poskytnuta formou úhrady z účtu Vašeho otce na účet Vašeho věřitele. Dluh můžete vrátit v hotovosti, třeba ve splátkách. Podotýkám, že splátky dluhů jsou nedaňovými výdaji.
Vzor smlouvy najdete například zde:
http://www.smlouva-opujcce.cz/smlouva-o … /vzor-2015
Fakturu můžete zapsat do knihy závazků a smlouvu o půjčce do pohledávek. Pak můžete vzájemně započíst závazek vůči dodavateli stroje proti pohledávce za otcem, který přislíbil půjčku. Tím budete mít fakturu v daňové evidenci. Po úhradě faktury bych podchytila v knize závazků dluh vůči otci z titulu půjčky, který bude postupně nebo jednorázově zlikvidován splátkami /splátkou/ dluhu.

Offline

 

#12 2016-01-07 11:27:08

avatavs
Člen/ka

Re: jak zaučtovat

Děkuji moc moc moc.......krásný den.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB