Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2015-12-29 20:04:51

komisarrex
Člen/ka

Google Adsense a Kontrolní hlášení DPH

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak přesně postupovat při vykazování DPH u Google Adsense. Jsem registrovaný plátce DPH a poskytuji reklamní prostor pro reklamy Google. Dosud jsem při každé přijaté platbě od Googlu vytvořil fakturu a pak při podávání přiznání k DPH jsem vyplňoval hlášení VIES. Na stránkách Finanční správy je uvedeno:"1.2. Do kontrolního hlášení se neuvádí údaje týkající se:- poskytnutí služeb s místem plnění v jiném členském státě vymezených v § 102 odst.1 písm. d) a odst. 2, řádek daňového přiznání: 21". Což by měl být právě případ Google Adsense. Do Kontrolního hlášení se tedy nebude vůbec zapisovat a hlášení VIES zůstává? Myslel jsem si, že zavedením Kontrolního hlášení se VIES ruší.
Předem děkuji za reakci.

Offline

 

#2 2015-12-29 22:42:13

Zdena
Moderátorka

Re: Google Adsense a Kontrolní hlášení DPH

Služby Google AdSense (poskytujete službu s místem plnění v Irsku) se nebudou do kontrolního hlášení vůbec zapisovat. VIES se neruší, budete postupovat stejně, jako dosud.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB