Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2008-11-08 20:07:22

Vítek
Host

Cena PHM - LPG

Musím při používání soukromého vozidla uvádět a dokládat do cestovních náhrad aktuální cenu LPG? Nebo si mám nadále vyplácet náhradu za palivo podle ceny benzínu? Podle novely zákona o SD jsem zproštěn silniční daně, pokud používám LPG.

 

#2 2008-11-11 23:16:58

Zdena
Moderátorka

Re: Cena PHM - LPG

Od daně silniční jsou osvobozena vozidla (do 12 tun povolené hmotnosti), která POUŽÍVAJÍ jako palivo zkapalněný ropný plyn označovaný jako LPG nebo stlačený zemní plyn označovaný jako CNG.
Pokud si budete vyplácet náhradu podle ceny benzínu, pak jste LPG nepoužil jako palivo a nemáte nárok na osvobození od daně silniční. Zkuste si propočítat, co pro vás bude finančně výhodnější, zda usilovat o osvobození od daně, nebo si vyplácet náhrady za cenu benzínu. Průměrná cena LPG není, bohužel, vyhlašována.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB