Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2015-11-28 14:15:45

Jarda75
Člen/ka

Přechod z volné na řemeslnou živnost

Dobrý den
   Jsem 4 roky OSVČ. Moje činnost je především výroba průmyslových elektronických modulů a zařízení včetně jejich instalace případně instalace  zakoupených obdobných sériově vyráběných zařízení na různé pracovní stroje a výrobní zařízení a výrobní linky, včetně propojení kabeláží a dále provádím opravu těchto celých systémů. Uplatňuji výdaje paušálem.
     Do 25.3.2015 jsem měl zapsanou jen volnou živnost "Výroba elektronických součástek, elektrických zařízení a výroba a opravy elektrických strojů, přístrojů a elektronických zařízení pracujících na malém napětí"   
    Pak jsem si uvědomil, že mohu využít řemeslnou živnost na moji práci a tedy vyšší výhodnější paušální výdaj. Na Živnostenském úřadě mi řekli, že moje činnost lze opravdu provádět podle řemeslné živnosti "Výroba, instalace, opravy elektrických strojů a přístrojů, elektronických a telekomunikačních zařízení", takže v tom by neměl být problém. Řemeslnou živnost mám zapsanou od 25.3.2015.
Otázka je, zda musím  na  vyfakturovanou činnost před 25.3.2015  použít výdajový paušál pouze  60% ?  Rozhoduje datum příchozí platby (příjem) nebo datum uskutečnitelného zdanitelného plnění na faktuře, nebo něco jiného pro to zda uplatnit ještě 60% paušál nebo již 80% paušální výdaj.
Děkuji.

Offline

 

#2 2015-11-28 20:11:33

Zdena
Moderátorka

Re: Přechod z volné na řemeslnou živnost

Dle mého názoru rozhoduje datum příchozí platby (příjem). K příjmům, kterých jste dosáhl před 25. 3. 2015, byste měl použít výdajový paušál 60%.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB