Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2015-11-17 16:44:02

jn17112015
Člen/ka

AdSense bez povolení

Dobrý den,
jsem teď v takové šlamastyce ohledně AdSense. Zavinil jsem si ji sám, to vím, teď bych ji potřeboval hlavně co nejdřív vyřešit.

ÚčetAdSense jsem si založil v únoru 2014 a reklamy jsem dal na své stránky. Výdělek byl v řádu haléřů za měsíc, takže něco jako nahlášení na FÚ jsem tehdy vůbec neřešil. Jenže co se nestalo - stránky se staly populární a na účtu mi za posledních pár měsícu přistála částka, která přesahuje 15 tisíc nutných k zaplacení daně z příjmu.

Nemám živnostenské oprávnění, nejsem identifikovaná osoba, a (dokážu Vás v tomto bodě ještě překvapit?) není mi vlastně ani osmnáct let.

Co teď? Kontroloval by vůbec FÚ daňový únik v řádu tisícikorun? Opravdu nemám problém se zaplacením daně, jen, pokud to chápu dobře, to technicky vzato ani nemůžu udělat, protože "žádný příjem nemám".

Předem děkuji za radu.

Offline

 

#2 2015-12-05 06:11:12

janavk
Administrátorka

Re: AdSense bez povolení

Dobrý den,
na vašem místě postupuji jako všichni ostatní u příjmů od Google AdSense, viz http://jakpodnikat.cz/adsense-dph.php

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB