Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-10-28 00:09:18

Fanda
Host

Zivnost

Dobrý den,

měl bych dotaz, pokud bych chtěl pořádat aukce a provozovat i aukční síň na internetu, stačila by mi živnost volná 47) Zprostředkování obchodu a služeb ? Je potřeba mít i něco jiného v případě pořádání pouze aukcí na internetu, resp. jde mít pouze živnostenský list a pořádat aukce, není k tomu potřeba založení firmy?

Děkuji za odpověď

 

#2 2008-10-30 13:57:16

hasilp
Člen/ka

Re: Zivnost

Podle mého názoru v tomto případě budeš tzn ZPROSTŘEDKOVATEL a typuji, že při porovozování budeš chtít nejake provize z prodeje danných předmětů v aukcích jako to funguje na serveru Aukro.cz. Myslím že, ve vašem připadě ZL oprávnění budete potřebovat

Offline

 

#3 2008-11-02 21:31:16

Zdena
Moderátorka

Re: Zivnost

Bude stačit živnostenské oprávnění na ohlašovací živnost volnou. Například Aukro.cz má v živnostenském rejstříku tyto obory živnosti volné:

Zprostředkování obchodu a služeb
Specializovaný maloobchod a maloobchod se smíšeným zbožím (od 1.7.02208 už neexistuje)
Poskytování software a poradenství v oblasti hardware a software
Zpracování dat, služby databank, správa sítí
Reklamní činnost a marketing
Služby v oblasti administrativní správy a služby organizačně hospodářské povahy

Offline

 

#4 2008-11-05 20:14:04

Fanda
Host

Re: Zivnost

Děkuji za odpověď, ještě mi ale vrtá v hlavě jedna věc, když budu mít živnost. oprávnění na zprostředkování obchodu a služeb, jak je to s placením daní, resp. DPH. Na začátku podnikání si můžu vybrat jestli budu plátce, nebo bude neplátce DPH a v tomto případě, si nejsem vůbec jistý, co by pro mne bylo lepší.

 

#5 2008-11-06 22:41:06

Zdena
Moderátorka

Re: Zivnost

Pokud budou vašimi zákazníky převážně neplátci, tak se do dobrovolného plátcovství  nehrňte, jako plátce byste pro ně byl dražší.

Offline

 

#6 2008-11-07 20:44:29

Pietromasoni
Host

Re: Zivnost

prosim chci se zeptat k provozovani pracovni agentury mi staci volna zivnost"zprstredkovani"? dekuji za odpoved

 

#7 2008-11-10 12:58:10

Zdena
Moderátorka

Re: Zivnost

Zprostředkování zaměstnání vůbec nepodléhá živnostenskému zákonu. Fyzická osoba, která splňuje podmínky podle zákona o zaměstnanosti (konkrétně: dosažení věku nejméně 23 let, způsobilost k právním úkonům, bezúhonnost, odborná způsobilost a bydliště na území České republiky), může na základě povolení ke zprostředkování zaměstnání MPSV provozovat  agenturu práce. Více v § 58 a následujících zákona o zaměstnanosti, který najdete např. zde:
http://business.center.cz/business/prav … cast2.aspx

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB