Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-09-20 16:43:01

karel4
Člen/ka

Sklady

D den, jsem zde poprvé a prosím o radu: Vedu DE, jsem dobrovolný plátce DPH a  "účtuji v MoneyS3".
Podnikám od r. 97 a za tu dobu mám naplněn sklad různými zásobami a to i položkami , které se již řadu let nehýbají.Lze se  nějakým oficionalním způsobem  těchto (nepohyblivých položek) zbavit? A jak je tudíž zúčtovat.Každým začátkem roku si je pěkně převádím do dalšího atd...
Potřebuji nastolit již pořádek .Nejedná se samo s sebou o desítky tisíc, ale už jsem z toho nervozní. Děkuji za každou dobrou radu. Karel.

Offline

 

#2 2015-09-21 11:13:25

Zdena
Moderátorka

Re: Sklady

Co třeba výprodej zásob za symbolickou cenu? Nebo dobře zdokumentovaná fyzická likvidace?

Offline

 

#3 2015-09-21 12:51:42

karel4
Člen/ka

Re: Sklady

No to je dobré, ale aby to bylo v souladu s (účetními)předpisy a neměl jsem na krku Fú.  Děkuji za rychlou reakci. Jsem elektrikář...

Offline

 

#4 2015-09-22 00:10:58

Zdena
Moderátorka

Re: Sklady

Výprodej nepotřebných zásob za symbolickou, nebo sníženou cenu cizí osobě (třeba sousedovi kutilovi) byste mohl obhájit.

Likvidaci zásob upravuje ustanovení § 24 odst. 2 písm. zg) zákona o daních z příjmů. Kopíruji:
"výdaje (náklady) vzniklé v důsledku prokazatelně provedené likvidace zásob materiálu, zboží, nedokončené výroby, polotovarů a hotových výrobků; u léků, léčiv či potravinářských výrobků pouze, pokud je nelze dle zvláštních právních předpisů uvádět dále do oběhu128). K prokázání likvidace je poplatník povinen vypracovat protokol, kde uvede důvody likvidace, způsob, čas a místo provedení likvidace, specifikaci předmětů likvidace a způsob naložení se zlikvidovanými předměty, a dále uvede pracovníky zodpovědné za provedení likvidace" 
Můžete vypracovat protokol a nepotřebný materiál odvézt do sběrného dvora, který Vám potvrdí převzetí materiálu k likvidaci.

Offline

 

#5 2015-09-22 08:13:48

karel4
Člen/ka

Re: Sklady

Zkusím,protože fakt to jsou třeba náhr díly k vařičům, starým Remoskám apod.., jak píšu nejde o desítky tisíc,Nákupní cena vypínače vařiče cca 5,-Kč apod.
Díky za radu. Karel

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB