Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » Jak fakturovat před dokončením registrace k DPH

#1 2015-09-08 11:36:09

Borek
Člen/ka

Jak fakturovat před dokončením registrace k DPH

Zdravím, jak prosím funguje fakturace ve 30 denní lhůtě, kterou má FÚ na schválení (nebo zamítnutí) registrace subjektu k DPH? Potřeboval bych fakturovat služby zákazníkům z EU, kde se DPH nelze vyhnout, současně ale bude trvat měsíc, než stát "zkontroluje", že můžu mít DIČ / registraci k DPH. Je nějaká zákonná možnost?

Díky.

Offline

 

#2 2015-09-08 23:56:50

Zdena
Moderátorka

Re: Jak fakturovat před dokončením registrace k DPH

Dokud Vás nezaregistrují, tak fakturujete jako neplátce. Dnem poskytnutí služby (předpokládám, že se jedná o služby podle § 9/1 zákona o DPH, místo plnění se přesouvá do země příjemce služby) se stáváte identifikovanou osobou a do 15 dnů byste měl podat přihlášku k registraci identifikované osoby. Zaregistrují zpětně ke dni poskytnutí služby.

Offline

 

#3 2015-09-09 00:05:09

Borek
Člen/ka

Re: Jak fakturovat před dokončením registrace k DPH

Takže první faktury, dokud mě nezaregistrují, budou zcela bez DPH, jako bych byl neplátce? Když mě pak zaregistrují zpětně ke dni poskytnutí služby, nebude jim při nějaké budoucí kontrole vadit, že bylo určité období, kdy faktury byly bez DPH a já už byl jako plátce registrován (ač zpětně)?

Offline

 

#4 2015-09-10 23:28:10

Zdena
Moderátorka

Re: Jak fakturovat před dokončením registrace k DPH

Z důvodu poskytnutí služby podle § 9/1 ZDPH nebudete registrován jako plátce, nýbrž jako identifikovaná osoba.

http://www.jakpodnikat.cz/identifikovan … -k-dph.php

Faktury budete vystavovat bez DPH, neboť pro tuzemská plnění zůstanete neplátcem a ze služby s místem plnění v EU odvede daň zákazník.

Offline

 

#5 2015-09-11 18:38:33

Borek
Člen/ka

Re: Jak fakturovat před dokončením registrace k DPH

Termín "identifikovaná osoba" mi to trochu komplikuje, neznám ho, v minulosti jsem totiž fungoval jako FO, plátce DPH, a nyní se toto podnikání převádí na právnickou osobu, konkrétně s.r.o., která momentálně čeká na registraci k DPH. Jádro dotazu je, jak fakturovat služby do zahraničí, než finanční úřad registraci schválí. Můžu na faktury psát základ daně plus DPH stejně jako doposud, dokud jsem fakturoval jako FO+plátce? Jaká je vůbec alternativa? Můžu německému zákazníkovi (běžnému občanovi, ne firmě) vůbec vystavit fakturu, na které nebude DPH vůbec zmíněno (jako by to bylo v případě, že bych jako český neplátce fakturoval jinému českému subjektu)? Děkuji za rady.

Offline

 

#6 2015-09-11 19:13:45

Zdena
Moderátorka

Re: Jak fakturovat před dokončením registrace k DPH

Dokud nebude společnost zaregistrována jako plátce DPH, tak bude komukoliv na světe fakturovat bez DPH.

Offline

 

#7 2015-09-11 19:22:17

Borek
Člen/ka

Re: Jak fakturovat před dokončením registrace k DPH

Děkuji za velice jasnou odpověď.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Jak fakturovat před dokončením registrace k DPH

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB