Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-07-13 17:18:39

jirzam
Člen/ka

Vrácení přeplatku faktury

Dobrý den,

jsem osvč, vedu daňovou evidenci a uplatňuji výdaje paušálem.

Vystavenou fakturu mi klient zaplatil s přeplatkem (bankovním převodem). Vzniklo to tak, že provedl první platbu částečně a druhou částku v plné částce (místo toho, aby zaplatil zbytek). Vznikl tak přeplatek, ze kterého bych nerad platil daň z příjmu a soc. + zdrav.

Mohu vrátit přeplatek bankovním převodem s poznámkou "Vrácení přeplatku vydané faktury č. 2015xxxx" a poté do příjmů dát "správnou" částku - tedy tu částku, která je i na faktuře? Bojím se případné kontroly finančáku, která by kontrolovala bankovní výpis. Nechci za pár let platit daň z toho přeplatku plus nějaké penále.


Předem děkuji za radu.

Offline

 

#2 2015-07-13 18:05:14

jaromira
Člen/ka

Re: Vrácení přeplatku faktury

Dobrý den,

já bych to tak udělala, myslím, že by problém být neměl.

Offline

 

#3 2015-07-13 21:11:52

Marie66
Člen/ka

Re: Vrácení přeplatku faktury

Dobrý den.
Souhlasím s Jaromírou.
Zřejmě obě platby byly i uhrazeny pod stejným VS, stejně jako vrácení.  Jedná se prokazatelně o omyl, který lze doložit výpisem z Bú, na který bych si udělala poznámku o těchto pohybech.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB