Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-05-28 16:32:42

jarda.beloch
Člen/ka

Registrační pokladny a nový zákon v roce 2015. Poradíte?

Ahoj všem. Potřeboval bych poradit. Je to v posledních měsících celkem žhavé téma, tak jsem se chtěl poradit ještě s někým jiným než s kámošema v hospodě. Asi většina z vás už zaregistrovala, že se čím dál více diskutuje a řeší EEV, tedy elektronická evidence tržeb - pro ty, co nejsou úplně v obraze, se dá mluvit také o registračních pokladnách či o pokladnách s fiskální pamětí. Můj názor je, že to dříve či později přijde. Ať je Babiš jakej chce, zrovna s tímto s ním plně souhlasím. Ano, hned mě budou kamenovat živnostníci a drobní podnikatelé, počítám s tím. Ale nepíšu sem kvůli názoru, zda je to dobře nebo ne. Vím prostě, že to přijde, stejně jako už v mnoha zemích EU, a chci na to být jako majitel restaurace zodpovědně připravený. Máme pokladní systém včetně skladového hospodářství a dalších softwarových vymožeností. Je to už ale takový praděda, kterého nechávám dožít. Brzy mu bude konec, takže se už pomalu zamýšlím nad velkým upgradem.

A zde konečně přichází na řadu můj dotaz:
Jaký zvolit pokladní software?
Ví někdo, jak to vlastně s těmi pokladními systémy bude?
Mohu už nyní vybírat software podle toho, zda bude odpovídat zákonu o EEV? Jak se to dozvím?
Dále jsem poslední dobou zaregistroval, že jsou i pokladní systém pro tablety s Androidem? Co si o tom myslíte?
Je tu někdo, kdo o problematice EEV ví a může poradit?

Za jakékoliv příspěvky budu moc rád. Předem díky.

Offline

 

#2 2015-05-29 10:57:44

durak
Člen/ka

Re: Registrační pokladny a nový zákon v roce 2015. Poradíte?

Ne že bych byl zrovna znalec elektronické evidence tržeb, ale myslím si, že vybírat pokladní systém už nyní je předčasné. Nevím no, možná se mýlím, třeba má někdo jiný názor. Také si myslím, že se EEV budou nebo už zabývají všechny větší poskytovatelé či vývojáři pokladních systémů. A těch u nás je celkem dostatečně si myslím.

Za mě, jestli vám mohu doporučit, až budete pokladnu vybírat, určitě se zeptejte a mějte to potvrzené, zda pokladní systém, který kupujete, bude v souladu se zákonem o elektronické evidenci tržeb. To si myslím, že by vám mohl dodavatel říct už teď.

Co se týče pokladny pro tablety s Androidem, tak to je celkem novinka, ale nevypadá to vůbec špatně. Ale nemám zkušenosti. My máme v hospodě klasickou pokladnu pro Windows.

Snad jsem vám trochu pomohl, ale samotného by mě zajímalo, jak to tedy ve skutečnosti je.

Offline

 

#3 2015-05-29 11:20:27

jarda.beloch
Člen/ka

Re: Registrační pokladny a nový zákon v roce 2015. Poradíte?

Díky moc. Vyberu pár dodavatelů pokladních systémů a pošlu jim schválně poptávku s dotazem na EEV, tak uvidíme.

Offline

 

#4 2015-07-17 13:07:53

jarda.beloch
Člen/ka

Re: Registrační pokladny a nový zákon v roce 2015. Poradíte?

Tak se hlásím po nějaké době opět k dotazu týkající se registračních pokladen. Oslovil jsem čtyři firmy, které se zabývají vývojem pokladních systémů a zatím jen jedna mi potvrdila, že jejich systém bude bezpodmínečně připraven pro EET. vše popisují také na svém webu http://www.kasa-pokladna.cz/cs/clanky/c … i-pokladny , kde najdete vše, co je potřeba vědět.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB