Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-02-26 13:40:27

Beruška Mravencová
Host

MAJETEK

Firma nakoupila provozovnu o rozloze 30m2 včetně pozemku, který má rozlohu 1000m2, vede daňovou evidenci. Jak by to bylo s odepisováním v podvojném účetnictví je mi jasné, ale jak se zavede pozemek do daňové evidence, když se pozemky neodepisují a jak se částka za pozemek dostane do výdajů?

 

#2 2008-02-26 23:07:44

Zdena
Moderátorka

Re: MAJETEK

Pozemek se zapíše na kartu a majetku. Do výdajů se jeho cena dostane jedině v případě prodeje.

Offline

 

#3 2008-03-04 22:58:19

zuzka
Host

Re: MAJETEK

Podnikám jako zemědělec a v r. 2007 mně byla vyplacena náhrada škody od firmy, která na mém pozemku prováděla přestavbu elektrického vedení. Bude tento příjem od daně z příjmu osvobozen jako náhrada způsobené škody §4 odst.1 písm. d?
Je pro zemědělce uznatelným výdajem nákup pozemků?

 

#4 2008-03-05 22:42:25

Zdena
Moderátorka

Re: MAJETEK

Nákup pozemků není daňově uznatelným výdajem ani pro zemědělce.

Offline

 

#5 2008-11-05 13:19:57

IVETAO
Host

Re: MAJETEK

Dobrý den.
Zakoupily jsme zařířezení na plnění klimatizací za 109.000,-- bez DPH. Zavedla jsem ho jako dlouhodobý majetek, je rovnoměrně odepisován. Na tuto plničku jsme dostali asi za měsíc dotaci od Jihomoravského kraje. Vedu daňovou evidenci a dotaci jsem zaúčtovala jako DAŇOVÝ PŘÍJEM, protože jsem uplatnila na konci roku odpis v daňovém přiznání. Udělala jsem to správně. Nebo jsem měla odpisy počítat pouze z částky snížené o dataci 50.000,--Kč.
děkuji za odpověď.

 

#6 2008-11-06 00:12:45

Zdena
Moderátorka

Re: MAJETEK

Dotace na pořízení HM vždy snižuje jeho vstupní cenu. Příjem dotace měl být příjmem nedaňovým a zároveň měla být snížena vstupní cena plničky na Kč 59.000,- . Pokud jste přijali dotaci v průběhu roku, ve kterém byla plnička pořízena, pak měly být odpisy vypočítány z částky 59 tis. Kč. Jestli jste dotaci přijali až následující rok, tak snižujete vstupní cenu až v roce přijetí dotace.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB