Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-02-28 17:56:18

stma
Člen/ka

přerušení živnosti a následné výdaje

Dobrý den, mám dotaz ohledně přerušené živnosti v období od 1.4.2014 do 31.10.2014 a pak od 3.11.2014 do 28.2.2015. Má živnost je jako vedlejší a jako hlavní mám částečný invalidní důchod. V období duben, květen a červenec 2014 vznikly výdaje (počítač, telefon, pila, náhradní díly na pilu), zajímalo by mne zda tyto výdaje můžu uplatnit v podstatě v těch 3 dnech jakoby obnovené živnosti? Mnohokrát vám děkuji za odpověď :-)

Offline

 

#2 2015-03-01 00:00:55

Zdena
Moderátorka

Re: přerušení živnosti a následné výdaje

Výdaje můžete uplatnit ve 3 dnech obnovené živnosti. Velmi bych zvažovala, zda výdaje uplatním v plné výši, nebo například pouze 50%, neboť telefon a počítač budu zřejmě používat i pro soukromé účely.

Offline

 

#3 2015-03-01 11:09:46

stma
Člen/ka

Re: přerušení živnosti a následné výdaje

Mnohokrát děkuji za odpověď.

Offline

 

#4 2015-04-16 20:55:59

Cáda
Člen/ka

Re: přerušení živnosti a následné výdaje

Dobrý den, zajímalo by mě prosím Vás, jak je to s přerušením živnosti nebo spíš pozastavením, ikdyž se nepředpokládá znovu zahájení, a s následnými výdaji.  V majetku zůstalo auto a až po pozastavení vznikly náklady na opravu s následnou možností prodeje. Navíc je OSVČ plátce Dph, tak by měl počkat se zrušením registrace k Dph až po prodeji auta? Děkuji za odpověď.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB