Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-04-07 21:45:34

Verusina
Člen/ka

přihlášení na ČSSZ zdravotní pojištovnu

Dobrý den, založila jsem si živnost jako vedlejší činnost, příjmy budu mít alespon rok minimální. Na ŽÚ mě neregistrovali JRF ale klasicky, takže bych si ČSSZ a zdr. pojištovnu a FU oběhat sama. FÚ mam zařízený, ale nevím, jak to mám udělat s pojištěním. Sociální pojištění platit určitě nebudu muset, na to nebudu mít dostatečně vysoké příjmy. Muj dotaz zní, jestli i tak musím správě něco hlásit, oznámit např. začátek podnikání nebo nemusím? A to same platí u zdr. pojštovny. Zdravotní pojištění paltit určitě budu, ale opět, výdělek bude minimální, tudíž předpokládám, že pojištění zaplatím až příští rok a zálohu nebudu msuet hradit. Musím se tedy i tak nějak registrovat nebo oznámit začátek podnikání? Anebo nemusím a oznámím to vlastně až při podádní dani z příjmu? děkuji

Offline

 

#2 2015-04-07 23:45:17

Zdena
Moderátorka

Re: přihlášení na ČSSZ zdravotní pojištovnu

Do 8 dnů od faktického zahájení samostatné výdělečné činnosti (činnost nemusíte zahájit bezprostředně po získání živnostenského oprávnění, můžete zahájit později) jste povinna oznámit zahájení výkonu samostatné výdělečné činnosti jak zdravotní pojišťovně, tak OSSZ.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB