Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-03-29 23:58:37

MiB
Člen/ka

Úřad práce

Takový stupidní dotaz. Celý život jsem na volné noze a nikdy jsem se nehlásil na úřadu práce a nežádal o podporu (i když jsem neměl práci, tak jsem se nějak o sebe postaral), takže vůbec netuším jak tohle chodí. V dubnu asi nebudu mít vůbec žádnou práci a nerad bych platil sociální a zdravotní pojištění. Otázka tedy zní - jak postupovat? Stačí dojít na úřad práce a tam se nějak domluvit, nebo je třeba něco zařídit předem? Je nutné to stihnout do konce měsíce? Musím během toho dubna někam pravidelně chodit (práci si dokážu sehnat sám, jen teď mám holt pauzu mezi projekty)? Předpokládám, že asi budu dostávat nějakou podporu? Ta mi bude chodit na účet? Díky za odpovědi ;-)

Offline

 

#2 2015-03-30 01:16:44

MiB
Člen/ka

Re: Úřad práce

Nebo jeste se zeptam jinak - kdyz chci, aby mi na ten mesic-dva mesice odpadla povinnost platit pojisteni, tak nestaci, kdyz tu zivnost prerusim? Musim se na ten urad prace hlasit?

Offline

 

#3 2015-03-30 07:09:09

JANAA
Člen/ka

Re: Úřad práce

Máte aktivní živnostenský list? Pokud chcete, aby za Vás platil stát, musíte na živnostenský úřad - činnost přerušit (ne zrušit), a pak hned můžete na UP a zaregistrovat se uchazeč o práci. Až se Vám naskytne možnost dalšího podnikání, odhlásíte se z UP a znovu obnovíte podnikání na ŽU.

Offline

 

#4 2015-03-30 14:21:50

MiB
Člen/ka

Re: Úřad práce

Diky. Ted jsem nekdo cetl, ze tu zinvost musim prerusit jak na Socialce a u Zdravotni pojistovny. Je to pravda?

Offline

 

#5 2015-03-30 14:54:32

Zdena
Moderátorka

Re: Úřad práce

Jako první musíte ohlásit přerušení výkonu samostatné výdělečné činnosti (je jedno, jaké) na OSSZ a na zdravotní pojišťovně. Pokud nechcete platit pojistné za duben, tak oznamte přerušení činnosti k 31.3.2015. Od 1.4.2015 se můžete zaregistrovat na úřadu práce. Nevím, jak často budete muset docházet na ÚP. Jestli platíte pojistné na sociální pojištění z minimálního vyměřovacího základu, tak nepočítejte s nijak velkou podporou, spíš to bude almužna.
Jestli se nechcete hlásit na ÚP, tak se můžete odhlásit jenom na OSSZ a na ZP a platit si zdravotní pojištění jako osoba bez zdanitelných příjmů ve výši 1.242,- Kč měsíčně.

Offline

 

#6 2015-03-30 16:33:52

MiB
Člen/ka

Re: Úřad práce

Diky za odpoved. A ty penize posilaji na ucet?

Offline

 

#7 2015-03-30 17:16:44

Zdena
Moderátorka

Re: Úřad práce

Posílají na účet i poštovní poukázkou.

Offline

 

#8 2015-03-30 17:25:58

MiB
Člen/ka

Re: Úřad práce

Diky za odpoved.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB