Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-03-20 12:32:47

Didina55
Člen/ka

Prodej zboží na Slovenskému odběrateli

Dobrý den,
jsem OSVČ, plátce DPH. Naskytla se mně možnost prodeje mých výrobků-zboží Slovenskému podnikateli, který není plátce DPH. Jednalo by se o roční obrat max. do 50 tis. Kč. Zajímá mě, jaké povinnosti ve vztahu k DPH mám. Předpokládám, že fakturu vystavím s DPH 21 % a také ji odvedu svému FÚ. (Nevím, jestli to hraje nějakou roli, ale nákup proběhne u mne ve firmě v Kč a převoz zboží na Slovensko si zajistí odběratel sám). Plynou z tohoto prodeje pro mne další povinnosti (souhrnné hlášení...)? Případně, pokud by bylo možné odpovědět mně i na další otázku, jak by se celá situace změnila v případě, že by se Slovenský odběratel stal plátcem DPH.
Předem Vám moc děkuji za Váš čas a ochotu.

Offline

 

#2 2015-03-20 22:31:38

Zdena
Moderátorka

Re: Prodej zboží na Slovenskému odběrateli

Pokud prodáváte zboží slovenskému neplátci, tak vystavíte fakturu s 21% DPH a tím to končí. Chováte se stejně, jako kdybyste prodávali českému zákazníkovi.

Pokud byste prodávali slovenskému plátci, tak můžete prodej zboží osvobodit od daně podle § 64 zákona o DPH. Jestliže prodej proběhne v ČR a zákazník si sám zajistí dopravu zboží na Slovensko, tak budete muset prokázat, že zboží bylo přepraveno do jiného členského státu. Jako důkazní prostředek může sloužit písemné prohlášení pořizovatele. Při dodání zboží do jiného členského státu podáváte souhrnné hlášení:
http://www.jakpodnikat.cz/souhrnne-hlaseni-dph.php

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB