Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-03-20 08:01:02

jaasta
Člen/ka

Daň z nemovitosti-daňový výdaj?

Dobrý den, moc prosím o radu, může se dát zaplacená daň z nemovitosti do nákladů? Důchodce, ne osvč, vlastní budovu a pronajímá byty.
Do nákladů uplatní běžné náklady na údržbu, odpisy nemovitosti, drobné opravy. Ještě jeden dotaz, může si uplatnit pořízení počítače?
Děkuji.

Offline

 

#2 2015-03-20 08:47:56

JANAA
Člen/ka

Re: Daň z nemovitosti-daňový výdaj?

Dobrý den, pokud bude pc užívat jen a jen k činnosti týkající se pronájmu budovy, proč ne, ale ono to asi nebude až tak pravda, že? Možná pc bude z části užit k nějaké evidenci a komunikaci ohledně pronájmu, ale tipuji, že z větší části bude pc užíván soukromě. Dala bych - když už to musí být, jen nějakou poměrnou část ceny PC. Můj názor.

Offline

 

#3 2015-03-20 10:30:42

jaasta
Člen/ka

Re: Daň z nemovitosti-daňový výdaj?

Prosím ještě  o názor k uplatnění dani z nemovitosti.
Také se přikláním k názoru, že PC bude lepší nedávat do nákladů.
Děkuji

Editoval jaasta (2015-03-20 10:31:14)

Offline

 

#4 2015-03-20 10:34:29

JANAA
Člen/ka

Re: Daň z nemovitosti-daňový výdaj?

Daň z nemovitostí, ano, je to dle mne výdej uznatelný. Pozor, pokud platíte daň z nemovitostí za více objektů - polí atd, uplatnit jen částku připadající na pronajímanou nemovitost.

Offline

 

#5 2015-03-20 11:03:03

jaasta
Člen/ka

Re: Daň z nemovitosti-daňový výdaj?

JANAA napsal(a):

Daň z nemovitostí, ano, je to dle mne výdej uznatelný. Pozor, pokud platíte daň z nemovitostí za více objektů - polí atd, uplatnit jen
částku připadající na pronajímanou nemovitost.

Děkuji Vám moc paní JANAA, moc jste mi pomohla a moc si Vaší pomoci vážím.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB