Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-03-15 14:09:08

jaruna200
Člen/ka

samostatná činnost + pronájem (§9) - auto účtovat 2 x ?

Dobrý den,
Mám příjmy ze samost. činnosti (OSVČ) a z pronájmu. Používám soukromé auto. Mohu si účtovat paušál 4000 na samostatnou činnost a další 4000 na pronájem ?
V případě, že bych účtovala podle skutečně odjetých kilometrů, tak bych to asi měla rozdělit do výdajů zvlášť na obě tyto činnosti ?

Děkuji za odpověď.    Jaruna

Offline

 

#2 2015-03-15 15:37:44

Zdena
Moderátorka

Re: samostatná činnost + pronájem (§9) - auto účtovat 2 x ?

Chcete si uplatnit na jedno auto paušál 8.000,- Kč měsíčně? To nemyslíte vážně:-)
Paušální výdaj na dopravu 4.000,- Kč/měs. můžete buď celý uplatnit k příjmům ze samost. činnosti, nebo celý uplatnit k příjmům z pronájmu, nebo jej (odhadem) rozdělit mezi obě činnosti.

Offline

 

#3 2015-03-15 19:54:40

jaruna200
Člen/ka

Re: samostatná činnost + pronájem (§9) - auto účtovat 2 x ?

Ano, děkuji. Já jsem holt velkorysá ......

Offline

 

#4 2015-03-15 20:34:17

Zdena
Moderátorka

Re: samostatná činnost + pronájem (§9) - auto účtovat 2 x ?

Velkorysost je hezká vlastnost. Jenom nevím, zda touto vlastností disponují pracovníci kontrolního oddělení FÚ:-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB