Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-03-12 13:59:47

jirinka
Člen/ka

Kniha jízd

Dobrý den, jsem fyzická osoba, neplátce DPH. V obchodním majetku mám dvě osobní auta, na jedno uplatnuji zkrácený paušál, na druhé plný paušál. 1. Je pravda, že nelze na obě auta uplatnit zkrácený paušál, pokud mám v majetku auta dvě, jedno musí být na plný paušál?
2. Je potřeba vést knihu jízd na některé z těchto aut? Předpokládám, že na to, které využívá i k soukromým účelům, tak ne. U auta na plný paušál si nejsem jistá. Předpokládám, že ne, protože neuplatňuji odpočet na DPH.
Díky.

Offline

 

#2 2015-03-13 00:00:16

Zdena
Moderátorka

Re: Kniha jízd

1. Krácený paušální výdaj na dopravu lze uplatnit pouze na jedno silniční motorové vozidlo, druhé auto musí být na plný paušál (pokud u něj neuplatní prokázané výdaje).
2. Pro účely daně z příjmů nemusíte vést knihy jízd. Pokud jste uplatnili při pořízení aut nárok na odpočet DPH a uplatňujete odpočty z oprav, tak byste knihu jízd vést měli, abyste prokázali využití majetku pro uskutečňování svých ekonomických činností.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB