Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-03-02 10:48:00

Verusina
Člen/ka

Velkoobchod, maloobchod

Dobrý den, založila jsem si živnost. Chci nakupovat ve větším množství zboží z Číny a Thajska a prodávat ho tady koncovým spotřebitelům. Mohu být tedy "velkoobchodník"? Jaké vlastně musím jako velkoobchodník splňovat podmínky? Je mi jasné, že musím nakupovat ve velkém, ale co dál? Jak je to s DPH? děkuji

Offline

 

#2 2015-03-02 17:04:19

Verusina
Člen/ka

Re: Velkoobchod, maloobchod

Ted čtu že za velkoobchodní ceny mohou nakupovat jen právnické osoby/firmy. Jo to tak? Já jako OSVC nemohu? Zkoušela jsem nakoupit u jedné firmy,ale ta chce znát jméno mé firmy. A protože firmu nemám, tak tam nenakoupím....a pokud jako OSVČ mohu tak co bych pripadne mela udělat-udat jako název mé IČO nebo jméno?
Dekuji

Offline

 

#3 2015-03-10 16:52:24

Nela
Člen/ka

Re: Velkoobchod, maloobchod

Myslím si, že jste četla informaci staršího data, nakupovat za velkoobchodní ceny mohou i fyzické osoby, cenové zvýhodnění bývá navázáno spíše na množství odebraného zboží. Prodejci sdělíte jméno a příjmení, sídlo, IČ a případně další údaje, které požaduje.
Pokud budete dovážet zboží z třetích zemí, tak doporučuji zjistit clo a DPH, protože se rozlišuje obchodní a neobchodní dovoz. Také je důležité zajímat se o bezpečnost zboží a požadavky na označení vyráběných produktů.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB