Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-02-23 15:44:52

Verusina
Člen/ka

na jaký FÚ se hlásit?

Dobrý den, chci zacit podnikat jako OSVČ. Trvalé bydliště mám v jižních Čechach, ale podnikat budu v Praze. Na jaký FÚ mám pak podávat přiznání k daním? Tam kde mám trvalé bydliště nebo v miste, kde budu provozovat živnost? Dále se chci zeptat, jestli při žádostí o živnost stačí když půjdu na Živnostenský úřad nebo budu muset i jinam?

Offline

 

#2 2015-02-23 17:45:30

Zdena
Moderátorka

Re: na jaký FÚ se hlásit?

Přiznání na FÚ podáváte podle místa bydliště. Registrace na FÚ a oznámení o zahájení samostatné výdělečné činnosti (pokud ji chcete hned zahájit) zdravotní pojišťovně a správě sociálního zabezpečení můžete vyřídit prostřednictvím živnostenského úřadu.

Offline

 

#3 2015-03-09 11:52:47

Verusina
Člen/ka

Re: na jaký FÚ se hlásit?

Dobrý den, tak na ZÚ mi samozřejmě řekli opak. I když mám prý v ŽO uvedenou trvalou adresu v jižních Čechach, tak prý i tak spadám pod FÚ v Praze, protože místo podnikání mám uvedené na pražské adrese. Jak to tedy, prosim, skutečně je? Dekuji

Offline

 

#4 2015-03-09 16:03:46

Zdena
Moderátorka

Re: na jaký FÚ se hlásit?

Místní příslušnost určuje § 13 daňového řádu
http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2009-280

Offline

 

#5 2015-03-10 16:18:30

Nela
Člen/ka

Re: na jaký FÚ se hlásit?

Na problematiku týkající se finančních úřadů se ptejte na FÚ, na živnostenských úřadech můžete vyplnit registrační formulář (JRF), ale odborné rady týkající se agendy dalších státních orgánů zde nepodávají - prostě nemohou, jakýkoliv výklad předpisu jiného státního orgánu lze chápat jen jako osobní vyjádření příslušného úředníka.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB