Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Prohlášení poplatníka k dani DPP a uplatnění slevy v přiznání

#1 2015-03-08 15:18:17

TomasLansky
Člen/ka

Prohlášení poplatníka k dani DPP a uplatnění slevy v přiznání

Dobrý den,
jsem student a chci se zeptat, když mám podepsané prohlášení k dani u zaměstnavatele u kterého jsem pracoval na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE mohu slevy uplatňovat i v daňovém přiznání nebo to už není možné? Mám totiž ještě vedlejší živnost. Jaká je hranice pro povinné placení ZP a SP? Děkuji.

Editoval TomasLansky (2015-03-08 16:19:36)

Offline

 

#2 2015-03-08 17:07:52

Zdena
Moderátorka

Re: Prohlášení poplatníka k dani DPP a uplatnění slevy v přiznání

Slevy si uplatníte i v daňovém přiznání.
Pro SP je na rok 2014 hranice pro neplacení 62.260,- Kč (při celoročním podnikání). Pro ZP žádná hranice není.

Offline

 

#3 2015-03-08 18:44:56

TomasLansky
Člen/ka

Re: Prohlášení poplatníka k dani DPP a uplatnění slevy v přiznání

Děkuji za odpověď. Takže když mám v přehledu od zaměstnavatele napsaný, že sleva je uplatněna v období 3-12 měsíc (sleva na poplatníka a studenta), tak si v daňovém přiznání mám započítat celou slevu 24.840,- (sleva na poplatníka) + 4.020,- (studenta)? Nebo se to odečítá? Moc děkuji.

Offline

 

#4 2015-03-08 19:17:58

Zdena
Moderátorka

Re: Prohlášení poplatníka k dani DPP a uplatnění slevy v přiznání

Do daňového přiznání uveďte celou slevu na poplatníka 24.840,- Kč a celou slevu na studium 4.020,- Kč (pokud jste byl celý rok studentem). Nic se neodečítá. Slevu na poplatníka a na studium zaměstnavatel uplatnil pouze pro účely výpočtu ZÁLOH na dani. Nyní počítáte konečnou daň. Takže uvedete všechny příjmy za celý rok a uplatníte všechny slevy za celý rok.

Offline

 
  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Prohlášení poplatníka k dani DPP a uplatnění slevy v přiznání

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB