Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-03-03 13:54:26

JitkaK
Člen/ka

OSVČ 2 měsíce, zbytek roku závislá činnost v zahraničí

Dobrý den Zdeni,
FO byla v roce 2014 dva měsíce OSVČ - ale v tomto období neměla žádný příjem, žádný výdaj z tohoto podnikání.
Po zbytek roku zaměstnání v Německu.

Má podávat tato osoba přiznání k DzP za ty dva měsíce OSVČ? Německý zaměstnavatel už vypořádal daně, co se týká závislé činnosti.
a co přehledy na OSSZ a ZP? Nikde jinde po ty dva měsíce nebyl, takže pojistné musí určitě zaplatit.

Děkuji.

Offline

 

#2 2015-03-03 19:57:03

Zdena
Moderátorka

Re: OSVČ 2 měsíce, zbytek roku závislá činnost v zahraničí

Pokud měl v roce 2014 pouze příjmy ze zaměstnání v Německu, tak bych využila ustanovení § 38g/4 ZDP (příjmy se vyjímají ze zdanění) a nepodávala bych daňové přiznání. Když vyjme příjmy ze smluvního státu, tak už nemá v ČR co zdanit. Ale nejsem si na 100% jistá, že je to správně.

Přehledy musí podat, a pokud byl 2 měsíce OSVČ hlavní, tak i zaplatit pojistné z minimálního vyměřovacího základu.

Offline

 

#3 2015-03-03 21:19:15

JitkaK
Člen/ka

Re: OSVČ 2 měsíce, zbytek roku závislá činnost v zahraničí

díky moc!

Offline

 

#4 2015-03-06 16:53:49

jaasta
Člen/ka

Re: OSVČ 2 měsíce, zbytek roku závislá činnost v zahraničí

Dobrý den, moc prosím o radu. V roce 2014 jsem 1-6 byla zaměstnána v ČR (podepsala prohlášení), 3 měsíce na ÚP, 2 měsíce zaměstnána v Německu, 1 měsíc bez zdanitelných příjmů (platila jsem si zdrav.poj.).
Daň.přiznání předpokládám podat musím a chci si uplatnit úroky z úvěru na bydlení. Slevu na děti jsem uplatňovala 1-6 v ČR.
Vůbec si nevím rady, musím a co doložit ohledně příjmů v zahraničí a jak započíst daň z příjmů v zahraničí.
Můžete mi to prosím objasnit, děkuji.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB