Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Student + DPP + stipendium + Vedlejší činnost + Prohlášení k dani

#1 2015-03-01 12:54:38

TomasLansky
Člen/ka

Student + DPP + stipendium + Vedlejší činnost + Prohlášení k dani

Dobrý den, jsem studentem, přes rok pracuji u firmy na DPP, která mi zároveň platí i stipendium tj asi 1.500-Kč/měs. Podepsal jsem u ni prohlášení k dani a ještě k tomu mám založenou vedlejší činnost.
- Chci se zeptat, jak to vše mám vyplnit do daňového přiznání?
Vyžádal jsem si přehled "o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti , sražených zálohách na daň,..." podle tohoto papíru mi nebyla sražena žádná daň a byla uplatněna základní sleva poplatníka §35. Nikde není ale výše uplatněné slevy, pouze výše hrubého příjmu a zbytek 0.
- z vedlejší činnosti mám čistý příjem cca 3 tis.

Děkuji.

Offline

 

#2 2015-03-01 16:55:01

Zdena
Moderátorka

Re: Student + DPP + stipendium + Vedlejší činnost + Prohlášení k dani

Zřejmě máte uzavřenu dohodu o provedení práce s odměnou do 10 tis. Kč měsíčně a zaměstnavatel vyplácí motivační příspěvek. V potvrzení o výši zdanitelných příjmů a sražených zálohách by byly vyplněny pouze řádky 1., 2. a 8. Opište je do řádků 31 a 34 daňového přiznání. Jestliže nebyla sražená žádná záloha na daň, tak uvedete do ř. 84 nulu.  Výše slevy, kterou uplatnil zaměstnavatel, se nikam neuvádí. Pokud máte jako vedlejší činnost podnikání, tak vyplňte přílohu č. 1 a údaje přeneste na příslušné řádky přiznání (podle pokynů).

Offline

 
  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Student + DPP + stipendium + Vedlejší činnost + Prohlášení k dani

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB