Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-01-15 08:47:21

praclovicek
Člen/ka

Paušální výdaje při kombinaci živnost+zaměstnání

Dobrý den,
měl bych dva dotazy.

A)Pro paušální výdaje je při kombinaci živnosti a zaměstnání vyjímka pro uplatnění slevy na dítě, případně manželku podmíněná tímto: Pokud jsme zároveň zaměstnaní, týká se nás toto omezení jen tehdy, když součet dílčích základů daně, u kterých jsme uplatnili paušální výdaje, je vyšší, než polovina našeho celkového daňového základu.
Mohl byste mi prosím někdo na  konkrétních číslech vysvětlit tuto vyjímku. Parametry pro příklad:
Výdaje 60%
Živnost příjmy např. 200 000,-
Zaměstnání  - hrubá mzda např. 500 000,-

B)Pokud mám od zaměstnavatele na potvrzení o zdanitelných příjmech vypsané děti a na výplatnicích i vidím že dostávám nějakou slevu na děti mohu tyto děti ještě vyplnit do Přiznání k dani z příjmů (myslím že je to Tab. č.2) když vedle zaměstnání mám ještě živnost a podávám přiznání sám?

Děkuji za odpovědi.

Offline

 

#2 2015-01-15 14:00:23

Zdena
Moderátorka

Re: Paušální výdaje při kombinaci živnost+zaměstnání

A) Příjmy ze živnosti: 200 tis. Kč, výdaje 120 tis. Kč, dílčí základ daně 80 tis. Kč.
Příjmy ze zaměstnání: dílčí základ daně cca 671 tis. Kč.
Dílčí základ daně z příjmů, u kterých jste uplatnil paušální výdaje, je podstatně nižší, než polovina celkového daňového základu.  Můžete uplatnit daňové zvýhodnění na děti a případně slevu na vyživovanou manželku.

B) Děti musíte vyplnit do tabulky č. 2.

Offline

 

#3 2015-02-16 10:01:30

jacek
Člen/ka

Re: Paušální výdaje při kombinaci živnost+zaměstnání

Dobrý den, chci se zeptat kde najdu tu vyjímku pro možnost odpočtu dítěte při souběhu zaměstnání a paušálu.

Děkuji

Offline

 

#4 2015-02-16 10:04:01

Zdena
Moderátorka

Re: Paušální výdaje při kombinaci živnost+zaměstnání

v § 35ca zákona o daních z příjmů.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB