Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-03-12 10:02:28

kartena
Člen/ka

Daňový doklad pro cizince

Dobrý den,
Budu pronajímat cizincům pokoje k ubytování ve vlastním domě.Mám živnostenské oprávnění na řemeslnou činost a volnou činost ubytování.Má otázka zní jakým způsobem vystavovat doklady do 10 000(paragony).Jelikož jsem plátce DPH,tak přesně nevím jestli mám vypočítávat daň 14% a nebo nepočítat a ponechat doklad bez daně.Děkuji Kartena

Offline

 

#2 2012-03-12 12:57:20

neregistrovana
Člen/ka

Re: Daňový doklad pro cizince

Dobrý den, ve Vašem případě stačí vypsat příjmový pokladní doklad kde uvedete cenu k úhradě, která již obsahuje DPH a připsat v procentech sazbu.

Offline

 

#3 2015-02-03 18:05:17

kartena
Člen/ka

Re: Daňový doklad pro cizince

Dobrý den,
Prosím o radu v roce 2013 a 2014 jsem zaplatil silniční daň a přitom jsem již jezdil na LPG který je osvobozený od daně,mám nějakou šanci zpětně tuto daň dostat zpátky a jak.Děkuji Kartena

Offline

 

#4 2015-02-04 22:13:10

Zdena
Moderátorka

Re: Daňový doklad pro cizince

Podejte dodatečná přiznání k dani silniční za roky 2013 a 2014.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB