Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Živnosti
  •  » OSVC - prevod penez na ucet do zacatku podnikani

#1 2015-01-26 10:06:37

mv
Člen/ka

OSVC - prevod penez na ucet do zacatku podnikani

Dobry den,
uz par dni jsem OSVC. Dneska jsem si v bance zalozil podnikatelsky ucet.
Potreboval bych si na nej prevest do zacatku nejake penize ze sveho soukromeho uctu.
Nejsem platce DPH a mam to jako vedlejsi cinnost (hlavni je pro me studium). Povedu pouze danovou evidenci.
Jak mam oznacit platbu ze sveho soukromeho uctu na svuj podnikatelsky ucet? Slysel jsem, ze bych mel mel do zpravy pro prijemce napsat neco jako "pujcka do podnikani". Je to pravda?
Jak to ma spravne byt?

Dekuji za radu.

Offline

 

#2 2015-01-26 11:05:10

Zdena
Moderátorka

Re: OSVC - prevod penez na ucet do zacatku podnikani

Platbu ze soukromého účtu nemusíte nijak označovat. Jestli chcete, tak do zprávy pro příjemce můžete uvést například "vlastní vklad", "vklad do podnikání", nebo "osobní prostředky do podnikání". Vyhnula bych se slovu půjčka, nemůžete půjčovat sám sobě. Ale nelámala bych si s tím hlavu. Nikde není stanoveno, jak to má být správně, cokoliv napíšete, nebude špatně:-) Důležité je, abyste přijatou platbu zaevidoval do DE jako příjem, který nepodléhá dani z příjmů.

Offline

 
  • Index
  •  » Živnosti
  •  » OSVC - prevod penez na ucet do zacatku podnikani

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB