Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-01-05 22:02:51

Dagmar80
Člen/ka

silniční daň - snížená sazba, jak zapsat

Bojuji se silniční daní. letos poprvé máme případ, že snížení roční sazby máme jen v lednu, potom již nula. Auto bylo používáno celý rok, základní sazba roční je 3600, už jsem si spočítala ručně, že výsledná roční výše daně bude 3525 Kč, ale jak to dostat do formuláře? Poradíte prosím? Pročetla jsem x krát pokyny, ale nějak mi stále není jasné, jak to uvést do formuláře, aby bylo zřejmé, že snížení je jen v lednu. když vyplňuji, vidím klasická okýnka za dané měsíce, když se pak dá údajně tisk, vyskočí to s nějakými lomítky (pro EPO), jsem z toho vedle..

Offline

 

#2 2015-01-15 14:38:38

evaz
Člen/ka

Re: silniční daň - snížená sazba, jak zapsat

Dobrý den. Já jsem to dělala včera a také jsem nad tím seděla snad hodinu. Měla jsem ten samý problém. Auto mělo 1. reg. 11/2005. Proto uplatnit snížení se dalo pouze do 10/2014. Vyplňovala jsem to do el. formuláře. Počítala jsem to napřed na kalkulačce a pak jsem to psala do toho formuláře.
A to: ř.15    11/2005   ř.17   1598   ř.20   3000  ř.21  6   ř.23   3 3 3 2 1 - když jsem to takto vyplnila, el. formulář si sám správně spočítal, že ta sleva viz ř.21 (dle odstavce 6 §6) se má uplatnit pouze v prvních 10 měsících - výpočet byl správný. Tak už jsem to takto nechala být a odeslala to. Snad to mám správně.
Ta silniční daň je fakt náročná, já to každý rok podrobně študuji a pak to zas do dalšího roku zapomenu. Letos jsem si udělala na příští rok tahák :-)

Offline

 

#3 2015-01-16 11:02:02

Dagmar80
Člen/ka

Re: silniční daň - snížená sazba, jak zapsat

dobrý den, děkuji moc za odpověď. U nás se sice jedná o nákladní automobil, nikoliv osobní, jako u vás, ale přesto jsem si zadala pro příklad Vaše údaje a opravdu to vyšlo. jen se chci ujistit....U nás obou se jedná v případě snížení daně o 25%, u Vás po dobu 10 měsíců zbylé dva měsíce už nic, v našem případě pouze leden a dalších 11 měsíců už beze slevy. proč tedy vyplňovat ve sloupci 21 (sazba snížení či zvýšení daně) číslo 6 nikoliv 5? Šestka je přece snížení 48% a snížení 25% je sazba pět. Ano, pokud tam dám tu šestku, i mě konečně vyjde snížená částka po "kalkulačkovém výpočtu" i ve formuláři správně, ale nějak tomu nerozumím. Po vytisknutí formuláře je sice výsledná daň správně, ale motá se tam ta šestka (snížení o 48%)...což na první pohled není správně.:-(

Offline

 

#4 2015-01-16 13:42:42

jaromira
Člen/ka

Re: silniční daň - snížená sazba, jak zapsat

Dobrý den,

č.odst. 6 ve sl.21 je správně, týká se 48 %, 40% i 25 %, to jaká sazba(y) je uplatněna oznamuje údaj ve sl.15a - první registrace vozidla

č.odst.5 ve sl.21 by oznamovalo slevu 25% na vozidla používaná v rostlinné výrobě

Offline

 

#5 2015-01-16 13:49:35

Dagmar80
Člen/ka

Re: silniční daň - snížená sazba, jak zapsat

Opět mockrát děkuji, tak už je mi to jasné. A já se s tím tak dlouho trápila:-) ještě jednou velké díky

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB