Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Daňové přiznání odevzdáno - žádné potvrzení

#1 2015-01-08 11:19:56

jarfogl
Člen/ka

Daňové přiznání odevzdáno - žádné potvrzení

Dobrý den,
jsem začátečník do celé věci kolem OSVČ. (Podnikám teprve od léta.)

Dnes jsem byl odevzdat daňové přiznání, ačkoli jsem si ani nebyl jist, zda je vše správně vyplněno. Na FÚ mi ovšem v podstatě nic neřekli, paní si na podatelně převzala přiznání a řekla mi, že mě v případě problémů bude kontaktovat jejich pracovník. Zaskočilo mě ale, že jsem nedostal ani žádné potvrzení, nebo cokoliv, že jsem to přiznání odevzdal.

Chci se tedy zeptat, jestli dostanu alespoň kopii orazítkovanou, jakmile bude přiznání zpracováno? Nebo mi nedají vědět vůbec?

Ptám se proto, že bych si rád vzal půjčku v dohledné době a bez doložení daňového přiznání to nepůjde.

Díky

Offline

 

#2 2015-01-08 14:34:15

jaromira
Člen/ka

Re: Daňové přiznání odevzdáno - žádné potvrzení

Dobrý den,

potvrzení o převzetí DAP FÚ nedává, praxe je taková, že jdete odevzdat DAP i s kopií a tu si necháte potvrdit na podatelně.
Myslím si, že pokud by jste zašel na FÚ a požádal je o kopii ( vysvětlil jim, že.....). tak by Vám mohli vyhovět.

Ať se Vám v podnikání daří.

Offline

 

#3 2015-01-08 14:41:18

Marie66
Člen/ka

Re: Daňové přiznání odevzdáno - žádné potvrzení

Dobrý den.
Pokud odevzdáváte DAP osobně v podatelně Fú, je dobré mít vlastní kopii, na kterou obdržíte přímo v podatelně razítko - datumovku. Je to pro Vás doklad o datu odevzdání, můžete zpětně nahlédnout na částky, máte na co "navazovat" v dalším účetním období. Pracovníci Fú Vás budou kontaktovat jenom v případě, že narazí na nějakou nesrovnalost. Pokud shledají vše v pořádku, nemají důvod k oslovování.
Co se půjčky táče, tak podle mého názoru můžete zkusit kontaktovat Vašeho správce daně (nejlépe osobně) a požádat o poskytnutí kopie.
Přehledy na sociální a zdravotní pojišťovny jste již odevzdal? Také je dobré mít kopie.
Nemáte náhodou nějaký přeplatek na dani z příjmu nebo nárok na daňový bonus? V tom případě bylo DAP odevzdáno brzy.

Offline

 

#4 2015-01-09 14:54:03

jarfogl
Člen/ka

Re: Daňové přiznání odevzdáno - žádné potvrzení

Aha, tak děkuji za cenné rady. Kontaktuji správce osobně. Ostatní přehledy jsem ještě nedával, teprve se chystám. Ale tentokrát se poučím a kopie vezmu sebou.

Vím, že bylo odevzdáno brzy, ale jelikož to bylo mé první přiznání, chtěl jsem jej vyřešit co nejdříve.

Díky!

p.s. Zažádal jsem si na FÚ také o potvrzení o bezdlužnosti, které banky vyžadují. Nemáte někdo zkušenost s tím, jak dlouho trvá?

Offline

 
  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Daňové přiznání odevzdáno - žádné potvrzení

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB