Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Daňové přiznání když jste živnostník a plátce DPH ...

#1 2015-01-05 11:38:20

Standa.B
Člen/ka

Daňové přiznání když jste živnostník a plátce DPH ...

Je tu někdo kdo je živnostník a plátce DPH v jednom? nebo někdo kdo ví a poradí? I když jsem už podával DP 4x tak až teď mě napadlo zda ho podávám správně když uvádím částky příjmů a výdajů včetně DPH? Bohužel mi na FU nikdy s ničím neporadí když se ptám, že sami neví a jen papouškují najměte si finančního poradce tak se pořád snažím sám si nějak poradit. Jedná se o to že nakupuji materiál od výrobce mimo EU a tak bez DPH a zde ho prodám s DPH které odvedu FU ale na DP to figuruje jako zisk to DPH ale není když to odvedu na FU. Tak mě napadlo to DPH u materiálu jakoby orientačně dopočítat a přičíst do výdajů u DP, to bych pak mohl u DP uvádět částky s DPH ale zase mě napadlo když k provedené práci přičítám DPH a to pak odvádím zase FU tak si myslím že přiznávám vyšší příjmy a z těch pak zbytečně platím daň. Takže se myslím že je spravedlivější na DP uvádět všechny částky bez DPH ale nevím jak se pak na to bude koukat FU při kontrole??? Předem děkuji za radu ...

Offline

 

#2 2015-01-07 14:04:38

janavk
Administrátorka

Re: Daňové přiznání když jste živnostník a plátce DPH ...

Pokud jste plátce DPH, tak prostě své příjmy a výdaje pro daň z příjmu berete v částce bez DPH (základ daně k DPH). Viz http://www.jakpodnikat.cz/danova-evidence.php
Pokud to už máte špatně v předešlých letech, podejte dodatečné daňové přiznání, kam uvedete opravy, viz http://www.jakpodnikat.cz/dodatecne-pri … si-dan.php

Offline

 
  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Daňové přiznání když jste živnostník a plátce DPH ...

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB