Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-12-01 22:56:35

cacenka
Člen/ka

spolupracující osoba -konec roku - péče o nezletilé dítě

Dobrý den, manžel OSVČ, paušalista, já jsem v současné době resp. celý rok osoba pečující o dítě do 7 let (synovi je 5 let), zdravotní pojištění si platím sama, zajímá mě, zda můžeme využít statutu "spolupracující osoba", takto až koncem listopadu/prosince. Kde je potřeba se přihlásit a jak, předpokládám na zdravotní pojišťovně, na sociálce, musím i na FÚ? Musím mít živnostenský list? Jak si rozdělíme příjmy, můžeme si na konci roku rozdělit stanoveným poměrem všechny manželovi příjmy za celý rok nebo pouze příjmy za 11, 12/2014 od kdy budu registrována? Potřebovala bych alespoň nějakou výši z důvodu uplatnění slevy na poplatníka. Má to tedy ještě v tuto chvíli na konci roku význam? Zpětné registrování není sankciováno minimálně z pozice Finančního úřadu? Co povinné zálohy na zdravotním a sociálním pojištění? Předpokládám, že v prvním roce jsou ve výši 0, v dalších letech taktéž 0, jelikož pečuji o nezletilé dítě? Moc děkuji za odpovědi.

Offline

 

#2 2014-12-02 12:17:02

Zdena
Moderátorka

Re: spolupracující osoba -konec roku - péče o nezletilé dítě

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB