Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#26 2014-11-27 03:10:13

jaromira
Člen/ka

Re: dodatečné daňové přiznání

Dobrý den, OSVČ - starobní důchodkyně podala Dodatečné DAP k DPFO za rok 2013 z důvodu uplatnění základní slevy. Odevzdala bez původních příloh, zdůvodnění podání přiložila.Teď se od jiných důchodců dozvěděla (odevzdali taktéž bez původních příloh), že byli FÚ vyzváni, aby doložili přílohu č.1, ona vyzvána nebyla, jedná se o tentýž FÚ.

Myslíte, že má podat OPRAVNÉ DODATEČNÉ DAP ? Datum zjištění důvodu pro podání uvedla 08.10.2014, takže do 01.12.2014 má možnost podat.
Navíc na str.4 nezažádala o vrácení přeplatku, má na FÚ dluh. Musí zažádat o vrácení, aby jí byl přeplatek odečten z dluhu ?

Díky za radu.

Offline

 

#27 2014-11-27 15:23:30

Zdena
Moderátorka

Re: dodatečné daňové přiznání

Pokud se nemění údaje v příloze č. 1 (a to se nemění), tak nevidím důvod ji znovu přikládat. K podání opravného dodatečného přiznání také nevidím důvod, co byste opravovali? 

Podle mého názoru si FÚ zaúčtuje přeplatek na osobním daňový účet i bez žádosti o vrácení. Ale je lepší požádat si o vrácení, alespoň se dovíte, jak na tom jste. Pošlou dopis, ve kterém Vám např. sdělí, že nemohli Vaší žádosti vyhovět v plné výši, neboť na Vašem daňovém účtu evidují pouze přeplatek uvedený ve výroku a vrátí pouze xx Kč, nebo nic:-)

Offline

 

#28 2014-11-27 16:24:00

jaromira
Člen/ka

Re: dodatečné daňové přiznání

Zdeni, děkuji, totéž jsem tvrdila i já, je asi na každém správci daně....jak jsem psala tentýž FÚ.

Pěkný zbytek dne.

Offline

 

#29 2015-03-17 17:46:44

spimic
Člen/ka

Re: dodatečné daňové přiznání

Dobrý den,

když vyplňuji dodatečné daňové přiznání za 2013 kvůli dodanění pohledávek pro přechod z paušálu na skutečné výdaje a v roce 2013 mi po podání řádného DP na dani vraceli (z důvodu nízkých příjmů po odečtení slevy na poplatníka), uvedu na dodatečném DP do řádku 78 tuto částku s mínusem nebo ho nebudu vůbec vyplňovat?

Děkuji.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB