Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » Datum zdanitelného plnění na faktuře

#1 2013-04-07 21:57:08

olda2
Člen/ka

Datum zdanitelného plnění na faktuře

Jako vedlejší samostatně výdělečnou činnost provádím opravy el. zařízení. Opravy provádím pro firmu, na kterou pak vystavuji fakturu, ke které přikládám montážní listy k jednotlivým opravám. Na opravy, které jsem dle datumů na montážních listech provedl v březnu jsem vystavil fakturu s datumem vystavení a zdanitelného plnění 1.4.2013.
Dle účetní z té firmy je to špatně a faktura musí mít březnový datum, když jsou montážní listy z března. Je to pravda?. Doteď jsem měl za to, že fakturu můžu vystavit kdykoliv.
děkuji Olda

Offline

 

#2 2013-04-08 07:56:37

JANAA
Člen/ka

Re: Datum zdanitelného plnění na faktuře

Dobrý den, dle mého názoru smí být datum vystavení faktury dubnové, ale pokud práce byla provedena v březnu, datum uskutečnění zdanitelného plnění musí být březnové, musí souhlasit s daty na montážních listech. Že bude datum vystavení a datum uskutečnění rozdílné nevadí. Jana

Offline

 

#3 2013-04-15 00:05:32

Jana158
Člen/ka

Re: Datum zdanitelného plnění na faktuře

Zaroven by faktura (resp. danovy doklad) mela byt vystavena nejpozdeji 15ty den od zdanitelneho plneni.

Offline

 

#4 2013-05-08 23:18:40

olda2
Člen/ka

Re: Datum zdanitelného plnění na faktuře

Dobře, děkuji za odpovědi. Přiznání k dph podávám čtvrtletně. Je nutné tohle dodržet i když se nejedná o přechod z jednoho čtvrtletí do druhého? (např. lze montážní listy s datumem 28.4 vyfakturovat  s datem vystavení faktury i datem zdanitelného plnění např. 10.května)

Offline

 

#5 2013-05-09 09:45:04

Zdena
Moderátorka

Re: Datum zdanitelného plnění na faktuře

Pokud byla oprava dokončená v dubnu, tak by měl být DUZP také dubnový. Ale během čtvrtletí se nic strašného neděje. DPH přiznáte a odvedete v rámci čtvrtletí včas. Druhá strana si může uplatnit nárok na odpočet až v následujícím měsíci, kdy má v držení daňový doklad.

Offline

 

#6 2014-10-02 12:28:07

ivana
Člen/ka

Re: Datum zdanitelného plnění na faktuře

Dobrý den, prosím o radu.
Dodavatel mi zaslal fakturu za služby v tuzemsku s datumem vystavení 22.9., zdanitelné plnění 31.8.
Stále platí, že daňový doklad musí být vystavený do 15 dnů od zdanitelného plnění...?
Mám požádat o opravu faktury?
Děkuji za radu.

Offline

 

#7 2014-10-02 12:42:55

Zdena
Moderátorka

Re: Datum zdanitelného plnění na faktuře

Daňový doklad má být vystaven do 15 dnů od zdanitelného plnění podle §28/3 ZDPH. Nedodržení tohoto ustanovení ze strany dodavatele není dle mého názoru důvodem k žádosti o opravu faktury.

Offline

 

#8 2014-10-02 13:01:58

ivana
Člen/ka

Re: Datum zdanitelného plnění na faktuře

Děkuji za odpověď... takže fakturu můžu zaúčtovat a uplatnit odpočet ? Co na to FÚ při případné kontrole...uzná mi tento odpočet DPH?

Offline

 

#9 2014-10-02 21:49:40

Zdena
Moderátorka

Re: Datum zdanitelného plnění na faktuře

Dodavatel pouze vystavil DD později, než měl, to je jeho problém. Pozdě vystavený doklad není důvod k neuznání nároku na odpočet. Stejně máte nárok na odpočet až v září, kdy máte v držení daňový doklad, takže je celkem jedno, zda jej dodavatel vystavil 15. 9. nebo 22.9.2014.

Offline

 

#10 2014-10-07 14:55:02

Catalina
Člen/ka

Re: Datum zdanitelného plnění na faktuře

Prosím o radu... jsme čtvrtletní plátci DPH, poskytovali jsme služby v září a práce se dokončila v říjnu. DUZP i datum vystavení bude až v říjnu, ale neměla bych to správně rozdělit na září a říjen? Takhle totiž odvedu daň až búhví kdy - ve 4.q. Jinak odběratel to chce vystavit až v říjnu vše dohromady. Děkuji.

Offline

 

#11 2014-10-08 00:04:08

Zdena
Moderátorka

Re: Datum zdanitelného plnění na faktuře

Pokud nemáte smluvně sjednáno např. dílčí plnění, tak není důvod rozdělovat na září a říjen. Daň odvedete až ke dni zdanitelného plnění, tedy v říjnu.

Offline

 

#12 2014-10-08 07:55:42

Catalina
Člen/ka

Re: Datum zdanitelného plnění na faktuře

Děkuji paní Zdeno.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Datum zdanitelného plnění na faktuře

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB