Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-10-07 23:26:06

guru
Člen/ka

OSVČ a ostatní

Dobrý den,

ukončil jsem podnikání v polovině února 2014, budu podávat jen prohlášení na finančním úřadě.
Zajímá mě, jestli když mi někdo poslal méně než 100Kč na účet , jestli je tato částka potřeba zapsat do OSVČ A ZP (když dávám prohlášení) nebo jestli mám zapsat 0 , když třeba příjem bude 90Kč ?

K OSVC , jak mám dát přehled, když mají jen podání online . Nebo jako už nepodnikatel mohu přijít a říci , že dávám přehled za leden a únor ?

Nebyl jsem plátce DPH a měl jsem paušální .

Editoval guru (2014-10-07 23:28:10)

Offline

 

#2 2014-10-08 00:18:14

Zdena
Moderátorka

Re: OSVČ a ostatní

Jestli tomu dobře rozumím, tak nebude podávat finančnímu úřadu daňové přiznání, ale pouze prohlášení, že jste měl roční příjmy nižší než 15 tis. Kč.

Do přehledů o příjmech a výdajích pro OSSZ a pro zdravotní pojišťovnu byste měl zapsat příjem 90,- Kč. Pochybuji, že by si někdo ověřoval správnost uvedené částky. Budete moci odevzdat papírové přehledy, povinné elektronické podání bylo odloženo.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB