Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Oznámení o přerušení živnosti do 31.12.2011

#1 2014-09-22 17:41:41

SaimonX
Člen/ka

Oznámení o přerušení živnosti do 31.12.2011

Dobrý den,

dnes jsem zjistil, že jsem měl živnost přerušenou jen do 31.12.2011 a od té doby dosud její finální zrušení nijak neřešil.

Od 1.6.2011 jsem zaměstnancem na plný úvazek, kdy sociální i zdravotní za mě odvádí zaměstnavatel.

Prosím o radu, co teď?
Mám jít na ŽÚ svou živnost s konečnou platností zrušit, případně prodloužit přerušení? A co s dobou mezi 1.1.2012 až dosud, nebude po mně chtít finančák nebo zdravotní pojišťovna zpětně něco doplatit? Byť již od roku 2009 nepodnikám?

Děkuji za pomoc

Editoval SaimonX (2014-09-22 17:48:14)

Offline

 

#2 2014-09-23 16:10:05

Zdena
Moderátorka

Re: Oznámení o přerušení živnosti do 31.12.2011

Zajděte na ŽÚ a oznamte další přerušení činnosti (možno přerušit na 99 let). Kdybyste živnost úplně zrušil a někdy v budoucnu byste ji chtěl opět provozovat, tak byste musel znovu zaplatit poplatek za novou živnost, možná byste musel znovu prokazovat odbornou kvalifikaci, záleží na druhu živnosti. Když jste přerušoval živnost, tak jste určitě oznámil přerušení na finanční úřad, na OSSZ a zdravotní pojišťovně. Tam máte i nadále přerušeno, takže nemusíte nic doplácet, ani oznamovat další přerušení.

Offline

 

#3 2014-09-23 21:48:50

SaimonX
Člen/ka

Re: Oznámení o přerušení živnosti do 31.12.2011

Zdena napsal(a):

Zajděte na ŽÚ a oznamte další přerušení činnosti (možno přerušit na 99 let). Kdybyste živnost úplně zrušil a někdy v budoucnu byste ji chtěl opět provozovat, tak byste musel znovu zaplatit poplatek za novou živnost, možná byste musel znovu prokazovat odbornou kvalifikaci, záleží na druhu živnosti. Když jste přerušoval živnost, tak jste určitě oznámil přerušení na finanční úřad, na OSSZ a zdravotní pojišťovně. Tam máte i nadále přerušeno, takže nemusíte nic doplácet, ani oznamovat další přerušení.

Dobrý den/večer,

děkuji za odpověď.

Prosím jen o upřesnění. Z logiky věci chápu, že pokud jsem měl přerušenou živnost do 31.12.2011, tak po tomto termínu došlo automaticky k jejímu aktivování, o čemž by měly být informovány i všechny tři Vámi jmenované subjekty, mýlím se?

Dočetl jsem se na internetu, že pokud dojde k přerušení živnosti na ŽÚ, tak ten informuje o tomto úkonu i FÚ,OSSZ a pojišťovnu.

Děkuji za upřesnění.

Offline

 

#4 2014-09-23 22:14:04

Zdena
Moderátorka

Re: Oznámení o přerušení živnosti do 31.12.2011

O automatickém aktivování živnosti živnostenský úřad nikoho neinformuje, dokonce ani dotyčného živnostníka:-)

Pokud přerušujete provozování živnosti (nebo chcete obnovit činnost dřív, než jste původně nahlásil), tak ŽÚ informuje dotčené instituce (FÚ, ZP, OSSZ) pouze tehdy, když jej o to na příslušném formuláři požádáte. 

Oznamovací povinnost o zahájení výdělečné činnosti máte v případě, že tuto činnost skutečně vykonáváte. Pouhý zápis v živnostenském rejstříku, podle kterého jste oprávněn činnost vykonávat, nehraje roli.

Offline

 
  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Oznámení o přerušení živnosti do 31.12.2011

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB