Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » DPH - přenesení danové povinnosti

#26 2012-01-31 12:56:21

Zuzana125
Člen/ka

Re: DPH - přenesení danové povinnosti

Dobrý den, prosím o pomoc při použití RPDP:
dodavatel nám opravoval chorovací zařízení pro bazén a vystavil fakturu s DPH. Na školení nám bylo řečeno, že v případě opravy čerpadel (včetně montáže) se bude jednat o RPDP. Dle mého názoru jde o podobný případ, i když dodavateli neumím argumentovat a tuto službu správně zatřídit. On si stojí za svým, že o žádnou stavební práci nejde. Budou všechny opravy bazénové technologie patřit pod stejný kód klasifikace produkce?
Prosím poradíte mi? Děkuji

Offline

 

#27 2012-01-31 22:50:48

Zdena
Moderátorka

Re: DPH - přenesení danové povinnosti

Zasklení obrazu není sklenářská práce, která by se vztahovala ke stavbě.  Sklenář bude účtovat normálně s daní.

Druhá věc je záležitostí softwaru. Ve svém SW zadávám u příslušné sazby nulovou daň a speciální druh PDP. Tím se mi DPH promítne pouze v přiznání k DPH a ve financích zůstává částka bez DPH.

Offline

 

#28 2012-02-01 09:23:06

marmat
Člen/ka

Re: DPH - přenesení danové povinnosti

Dobrý den, prosím o radu jak zatřídit opravu elektrické instalace v budově. Nejedná se o novou instalaci pouze o běžnou údržbu v průběhu roku. Firma to zatřídila pod číselník 33.14.11 nejsem si jistá zda to nepatří pod 43.21.10. Dále by mně zajímalo pod co zatřídit tepelné izolace  - jedná se o izolace potrubí , tepelné izolace v chemickém průmyslu(našla jsem číslo 43.29.11, ale firma argumentuje, že se jedná o technologické zařízení, že se nejedná o RPDP). Opravdu nevidím nic jednoduchého v zatřídění.
Můžete mi poradit? Moc děkuji.

Offline

 

#29 2012-02-01 17:04:26

klarka
Člen/ka

Re: DPH - přenesení danové povinnosti

Dobrý den, přidám se k ostatním k žádosti o radu-OSVČ ve výstavařině-na dílně nachystá např.dřevotřísku, z té pak na výstavní hale postaí stánek, natře ho, položí koberec, někdy postaví i schodiště, vestaví okna a dveře.Je to režim PDP? Tyto práce jsou v číselníku uvedeny, ale nejsem si jistá jestli se to vztahuje i k tomu, že je to ve výstavní hale.Děkuji všem za rady.

Editoval klarka (2012-02-05 19:02:14)

Offline

 

#30 2012-02-01 19:57:28

kiss2009
Člen/ka

Re: DPH - přenesení danové povinnosti

Zdenko, děkuji za odpověd. Ještě  na upřesnění, znamená to tedy, že pokud požádám,
dodavatel by mi měl opravit doklad na normální BDD s rozepsanou daní?

Offline

 

#31 2012-02-02 00:30:53

Zdena
Moderátorka

Re: DPH - přenesení danové povinnosti

Dodavatel by měl ve vlastním zájmu vystavit normální daňový doklad (BDD nebo ZDD) s daní. On je tím, kdo musí přiznat a zaplatit daň.

Režim přenesení daňové povinnosti se použije jen při poskytnutí STAVEBNÍCH a montážních prací. V klasifikaci CZ CPA jsou v oddílu 43 (= specializované STAVEBNÍ práce) uvedeny sklenářské práce (43.34.2), které dle vysvětlivek zahrnují:
instalace skleněných obložení a plášťů, zrcadlových stěn a jiných skleněných produktů
interiérové práce, jako je zasklívání oken

Offline

 

#32 2012-02-02 10:21:43

Ivett
Člen/ka

Re: DPH - přenesení danové povinnosti

Dobrý den, prosím o objasnění některých nesrovnalostí ohledně přenesené daňové povinnosti.

Jsme firma, která provádí izolační práce tj. kód 43.29.11. Prosím o informaci, zda je na tento režim vztahuje, pokud provádíme izolaci nádrže, která je napevno umístěna v budově. Je tedy součástí této budovy a pak platí režim přenesené daňové povinnost nebo jde o movitou věc, na kterou se tento režim nevztahuje.

Dále prosím o radu v případě, že izolujeme potrubí umístěné taktéž v budově.

Již jsem vznesla několik dotazů na rc-stavebnictvi@ds.mfcr.cz, ale bez odezvy.

Děkuji Vám za odpověď.

Offline

 

#33 2012-08-14 09:20:31

majahra
Člen/ka

Re: DPH - přenesení danové povinnosti

majahra napsal(a):

jaromira napsal(a):

Podle mě se nejedná o PDP. vy nakoupíte zboží a prodáte zase zboží, neprovádíte montážní práce.

Děkuji moc. Ale ještě něco...

A když nám struskárna vydá k nakoupené strusce za hotové fakturu na naše DIČ - nezapočítá nám DPH a upozorní, že jsme povinni doplatit a přiznat DPH, tak to bude přenesení daňové odpovědnosti na nás. My však odvezeme strusku tomu, kdo si ji objednal a tomu pak budeme muset rovněž vystavit na strusku fakturu bez DPH - PDP a jinou fakturu na dopravu s DPH. Nebo tam to taky můžeme dát dohromady a připočíst DPH?
Děkuji, plavu v tom.

Právě že se jedná o PDP. http://business.center.cz/business/prav … loha5.aspx

Offline

 

#34 2013-09-25 14:38:59

Miroslava
Člen/ka

Re: DPH - přenesení danové povinnosti

Dobrý den, mohl by mi prosím někdo poradit, zda patří do přenesení dph oprava zámků a provedení sond na objektu? Předem velice děkuji za info. Mirka

Offline

 

#35 2013-10-01 23:33:39

Zdena
Moderátorka

Re: DPH - přenesení danové povinnosti

Oprava zámků: pokud jde o výměnu vložky FAB, tak ji MF ČR zařadilo pod kód 95, nepodléhá režimu PDP.   http://www.demonia.cz/akt/2012_dph_rc_tab.pdf     bod 67

Sondy nevím. Ovšem podle ustanovení § 92e/2 ZDPH je možné použít RPDP i v případě stavebních a montážních prací, které podle CZ CPA režimu nepodléhají. Stačí, když to druhá strana přijme a doplní výši daně (a pošle výpis z evidence).

Offline

 

#36 2013-10-02 09:29:32

Miroslava
Člen/ka

Re: DPH - přenesení danové povinnosti

Dobrý den a nevíte náhodou co zámečnické práce, zda spadají do PDP? Předem velice děkuji za informaci. Mirka

Offline

 

#37 2013-10-02 17:18:06

Zdena
Moderátorka

Re: DPH - přenesení danové povinnosti

Zámečnické práce, to je docela široký pojem. Většinou se jedná o práce bez montáže nebo práce, které lze zahrnout do běžné správcovské údržby, takže nespadají pod PDP.

Offline

 

#38 2013-10-17 22:26:52

andulka
Člen/ka

Re: DPH - přenesení danové povinnosti

Dobrý den, nevíte prosím, zda mám vystavit fakturu s PDP, když mám živnost na instalatérské práce a budu fakturovat opravu umývadla, opravu WC a opravu ohřívače vody - odběratelem je firma, plátce DPH a oprava je provedena v provozovně odběratele.?
Děkuji mnohokrát

Offline

 

#39 2014-09-22 14:48:25

Luna
Člen/ka

Re: DPH - přenesení danové povinnosti

Podnikatel, který je plátce DPH, zvažuje opravu své provozovny.
Jednalo by se o stavební, instalaterské a malířské práce. Provozovnu má v osobním vlastníctní, není v majetku jeho firmy.
Domnívám se, že se jedná o přenesenou daňovou povinnost, jen mě zaráží to osobní vlastníctví.

Offline

 

#40 2014-10-23 23:04:50

Jarešová Iva
Člen/ka

Re: DPH - přenesení danové povinnosti

Dobrý večer, prosím o vysvětlení, stavební firma vede daňovou evidenci. Staví rodinný dům a jiná firma pro ni dělala instalatérské práce a vystavila nám fakturu s přenesenou daňovou povinností, ale sazbu daně uvedla 21%. Nemělo by být správně 15%? A co s tím, měli bychom fakturu vrátit aby ji opravili nebo máme uvést taky 21%, protože finanční úřad to pouze eviduje, ale nic nevrací ani mu nikdo nic neplatí.
Děkuji za odpověď. Iva

Offline

 

#41 2014-10-24 00:35:53

Zdena
Moderátorka

Re: DPH - přenesení danové povinnosti

Sazby na faktuře si nevšímejte, není povinnou náležitostí DD vystaveného v režimu přenesení daňové povinnosti - § 29/3c) bod 2. ZDPH. Správnou sazbu musíte určit sami, fakturu tedy nemusíte vracet k opravě. Jestliže se jedná novou výstavbu a rodinný dům splňuje podmínky sociálního bydlení, tak použijte sazbu 15%.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » DPH - přenesení danové povinnosti

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB