Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » sdružení a fakturace

#1 2014-09-03 19:02:42

dajanka
Člen/ka

sdružení a fakturace

Dobrý večer paní Zdeno,

chtěla jsem poprosit o radu. Vedu účetnictví dvou účastníkům sdružení fyzických osob, daňová přiznání-příjmy, výdaje 50:50. DPH přiznává za oba jen jeden,  druhý má DPH nulové. Na jednoho je vedena daňová evidence, jsou pod jeho jménem vystavovány faktury, bankovní účet na jeho jméno. Mám obavu, že jsem udělala chybu. Oba si koupili před 3 roky auto, ale DPH od obou aut jsem dala do odpočtu toho jednoho a druhý měl nulové DPH.
Myslila jsem si, že když jen jeden vystavuje faktury pod svým jménem, tak i vše na odpočet je jen na něho a tím ten druhý má DPH nulové. Prosím, poraďte mi, co s tím, pokud je tam chyba.



Díky moc a přeji hezký večer. Daja

Offline

 

#2 2014-09-03 21:54:38

Zdena
Moderátorka

Re: sdružení a fakturace

Dobrý večer, paní Dajo. Myslím, že jste se nedopustila chyby, pročtěte si článek zde:

http://www.danarionline.cz/archiv/dokum … kych-osob/

Pokud jste nepodávali dodatečná přiznání k DPH a neprodloužili jste si tím lhůtu, ve které může být doměřená daň (3 roky), tak už možná můžete být v klidu i v případě, že byste nějakou chybu udělala:-)

Offline

 

#3 2014-09-04 19:53:44

dajanka
Člen/ka

Re: sdružení a fakturace

Dobrý večer, paní Zdeno,

Děkuji moc za odpověď, potěšilo mě, že tam není chyba. Článek jsem si pročetla a mám radost, že je to takhle.



Mějte se hezky. Dáša

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » sdružení a fakturace

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB