Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-08-17 14:26:37

jitikw
Člen/ka

zprostředkování obchodu a služeb

Dobrý den,
začínám podnikat - a čím více čtu, tím více jsem zmatená. Nakupuji zboží ze zahraničí a prodávám je dále fyzickým osobám (nepodnikatelům). To chápu. Pak ale další část je taková, že kupující (nepodnikatel) si sám vybere zboží v zahraničí nebo přes mé upoutávky na zboží v zahraničí. Já mu určím cenu navýšenou o nějakou částku (můj zisk) a kupující mi pošle tuto částku na účet. Já vytvořím  a zaplatím u dodavatele objednávku, na které je jméno kupujícího a i zboží je odesláno přímo domů kupujícímu (nepodnikateli). Je to tedy bráno jako zprostředkování nákupu nebo jako nákup/prodej. A jak je to pak se clem a případným DPH, když balík nejde přes mě, ale přímo fyzické osobě? Přiznání k dani budu provádět paušálem, tudíž eviduji příjmy, ale chci mít v pořádku, pokud se musí i takto nakoupené zboží proclít. Omlouvám se za román, a děkuji za případnou odpověď. Nejsem plátce DPH.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB